Messi a spol na domácím mundialu končí. Dál jde Uruguay

17. 7. 2011 9:30
Peru - Kolumbie 2:0 PP, Uruguay - Argentina pen. 5:4
Zklamaný Lionel Messi
Zklamaný Lionel Messi | Foto: Reuters

Córdoba/Santa Fe - Fotbalisté Argentiny vypadli na domácím šampionátu Jižní Ameriky už ve čtvrtfinále. Lionel Messi a spol. nezvládli penaltovou loterii proti Uruguaji, se kterou v normální době i po prodloužení hráli nerozhodně 1:1.

Drama rozhodl uruguayský gólman Fernando Muslera, který chytil ve třetí sérii penaltu Carlosi Tévezovi, a jeho tým rozstřel vyhrál 5:4.

Uruguay se v semifinále utká s Peru, které porazilo favorizovanou Kolumbii 2:0 po prodloužení.

Kolumbie porazila Bolívii a je prvním čtvrtfinalistou
Ve čtvrtfinále Copy Amériky se utká Argentina a Uruguay
VIDEO Přestřelku srovnal gól po asistenci brankáře

Argentina v Santa Fe brzy prohrávala po gólu Diega Péreze, ale stejně rychle už krátce po čtvrthodině zápasu vyrovnal po Messiho přihrávce Gonzalo Higuaín.

Otočit výsledek ale domácí nedokázali, přestože měli řadu šancí a už od 38. minuty hrál soupeř bez vyloučeného Péreze.

Argentinský tisk: "Národní selhání"

Síly na hrací ploše se vyrovnaly v závěru normální hrací doby, kdy dostal druhou žlutou kartu také argentinský kapitán Javier Mascherano.

A ani penaltový rozstřel Ghana nezvládla. Suarez se proto stal hrdinou
A ani penaltový rozstřel Ghana nezvládla. Suarez se proto stal hrdinou | Foto: Sport

Argentina čeká na velkou trofej už 18 let od posledního triumfu na Copě Américe. Šampionát v domácím prostředí a tým s nejlepším fotbalistou světa v sestavě to měly změnit.

Na turnaji ale mužstvo kolem Messiho vyhrálo jediný zápas ze čtyř, a to proti Kostarice složené většinou z hráčů do 23 let. A domácí média vyřazení těžce nesla.

"Národní selhání," napsal sportovní deník Ole na svém webu. "Konec snu, ani Messi nás nezachránil," komentoval list výsledek zápasu, na kterém měl velkou zásluhu Muslera svými zákroky proti řadě gólových šancí především ze strany Higuaína a Messiho.

Trenér Argentiny: S výkony hráčů jsem spokojený

Ten čeká na reprezentační gól v soutěžním utkání od března 2009 a často čelí kritice, že v národním dresu neodevzdává výkony jako v Barceloně.

Postup Uruguaje
Postup Uruguaje | Foto: Sport

"Já to za selhání nepovažuji. To je příliš silné slovo. Udělali jsme pro vítězství všechno. Nejsem z toho šťastný, ale s výkony hráčů jsem spokojený," řekl argentinský trenér Sergio Batista.

Stejně jako jeho předchůdce Diego Maradona, jehož tým vloni vypadl ve čtvrtfinále mistrovství světa, nesplnil cíl.

Rezignaci ale nezvažuje. "Na to jsem nepomyslel. Musím pokračovat v práci, kterou jsem započal před pěti šesti měsíci. Důležité je mistrovství světa 2014," dodal.

Falcao selhal, neproměnil penaltu

V Córdobě se na gól čekalo přes 100 minut hry, než zápas rozhodl Carlos Lobaton a o deset minut později zpečetil výhru Peruánců Juan Manuel Vargas.

Kolumbijci, kteří v základní skupině nechali za sebou i Argentinu, měli přitom výhru na dosah, ale kanonýr FC Porto Radamel Falcao v 65. minutě netrefil z penalty branku.

Córdoba: Peru - Kolumbie 2:0 po prodl. (0:0)