reklama

Messi je v Argentině za hrdinu. Zaplatil prý reprezentační ochrance, která byla půl roku bez výplaty

Lionel Messi Lionel Messi autor: Reuters
Argentinská fotbalová megastar Lionel Messi si zase získal další srdce fanoušků. Minimálně tedy mužů z reprezentační ochranky. Podle argentinského novináře Juana Pabla Varskyho, totiž právě ofenzivní eso Barcelony zaplatilo dluh domácí asociace, která bodyguardům půlroku neposílala výplaty.

Buenos Aires - Pokud jde o peníze, byl dosud Lionel Messi známý spíše svými soudními tahanicemi kvůli daním. Teď mu ale pomohly udělat dobrý skutek. Fotbalová hvězda Barcelony totiž podle argentinského novináře Juana Pabla Varskyho vyplatila reprezentační ochranku, která od svazu nedostala už půl roku zaplaceno. Argentinská fotbalová asociace to ale popírá.

Vše se prý odehrálo před kvalifikačním duelem Argentiny s Brazílií v Belo Horizonte, který nakonec kanárci vyhráli 3:0. "Messi byl na hotelovém pokoji a čekal na zápas, když se ozvalo zaklepání. Vstoupili dva nebo tři členové ochranky s tím, že si potřebují s reprezentačním kapitánem promluvit," vypráví Varsky.

Řekli mu: "Leo, pět nebo šest měsíců jsme nedostali zaplaceno, situace je komplikovaná. Ty nás znáš, jsi kapitán týmu, žádáme tě o pomoc."

Argentinský kanonýr má s vedením asociace dlouhodobé neshody, a tak neváhal a reprezentační ochranku vyplatil. "Jemu se to nebude líbit, že tuhle informaci vypouštíme ven, ale není důvod, aby to nikdo nevěděl," dodal argentinský novinář.

reklama