Messi nasázel Espaňolu čtyři góly. Už jich dal padesát

5. 5. 2012 23:35
Barcelona - Espaňol 4:0, Granada - Real 1:2
Lionel Messi nasázel Espaňolu čtyři branky.
Lionel Messi nasázel Espaňolu čtyři branky. | Foto: Reuters

Madrid - Neuvěřitelných padesát gólů už nasázel v letošním ročníku španělské ligy současný hegemon světového fotbalu Lionel Messi. Argentinec se na magickou hranici dostal po 37. kole, v němž čtyřmi góly zničil v barcelonském derby Espaňol.

Svěřenci odcházejícího kouče Pepa Guardioly zvítězili jednoznačně 4:0. Messi se trefil dvakrát z pokutového kopu, jednou z přímého kopu a jednou přesnou střelou ze hry.

Real zlomil nadvládu Barcelony a slaví španělský titul
Real zdolal Sevillu, Barca nasázela sedm gólů

Kolo před koncem si tak argentinský polobůh prakticky zajistil vítězství v tabulce střelců Primera Division. Jeho úhlavní rival Cristiano Ronaldo se totiž v Granadě trefil pouze jedinkrát z pokutového kopu a na Messiho ztrácí pět branek.

Jistý mistr Real Madrid zvítězil 2:1, když ovšem skóre otočil až v poslední desetiminutovce. Ronaldo v 81. minutě srovnal a ve třetí minutě nastavení se do vlastní sítě trefil domácí Cortés.

O možnost postoupit ze třetího místa v lize přímo do milionářské Ligy mistrů přišla Málaga. Ambiciózní tým prohrál na půdě Atlética Madrid 1:2. Po poločase sice hosté vedli, madridští ovšem skóre otočili a zvýšili si sebevědomí před finále Evropské ligy, které sehrají proti Athleticu Bilbao.

Třetí místo si definitivně zajistila Valencia, když doma gólem Jonáse ve druhé minutě nastavení porazila Villareal.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:

Atlético Madrid - Málaga 2:1 (69. Koke, 79. Adrian - 38. Eliseu), Bilbao - Getafe 0:0, FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0 (12., 64. z pen., 74. a 79. z pen. Messi), FC Sevilla - Vallecano 5:2 (30. a 46. Babá, 43. Cala, 65. Reyes, 81. Kanouté - 37. z pen. a 77. Costa), Gijón - Betis Sevilla 2:1 (13. z pen. a 55. Sangoy - 45. Molina), Granada - Real Madrid 1:2 (5. Jara - 81. Ronaldo z pen., 90.+3 vlastní Cortés), Mallorca - Levante 1:0 (54. Pina), Pamplona - San Sebastian 1:0 (13. Ibrahima), Valencie - Villarreal 1:0 (90.+2 Jonás), Zaragoza - Santander 2:1 (13. Postiga, 78. Lafita - 12. Fernández).