Messi otočil zápas v Pamploně, Real prohrál s Getafe

Tomáš  Kubánek ČTK Tomáš Kubánek, ČTK
26. 8. 2012 21:00
Lionel Messi se raduje z gólu do sítě Osasuny
Lionel Messi se raduje z gólu do sítě Osasuny | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony podle očekávání zvítězili na půdě Osasuny, kterou ve 2. kole La Ligy porazili 2:1.

O své výhře však rozhodli až v poslední čtvrthodince. Oba góly zařídil Lionel Messi.

Argentinský kanonýr nejprve v 76. minutě po přistrčení od Sáncheze odpověděl na úvodní branku Llorenteho a o čtyři minuty z přihrávky Alby obrat dokonal.

To už domácí hráli bez vyloučeného Punala.

Real potřetí v řadě zaváhal

Real v madridském derby "navázal" na remízu 1:1 s Valencií z úvodního kola a porážku 2:3 v úvodním duelu Superpoháru s Barcelonou.

Podobně jako v obou duelech totiž i v neděli v derby nad Getafe vedl, ale nevyhrál.

O jedinou branku "Bílého baletu" se postaral Argentinec Gonzalo Higuaín, který po přihrávce krajana Ángela di Maríi prošel důrazně obranou a přesně zakončil.

Jenže v 53. minutě vyrovnal hlavičkou po standardní situaci Juan Valera a další porážku Realu zařídil Adrián Colunga, který po nákopu u půlící čáry přetlačil Raúla Albiola a úprk k brance zakončil přesnou nahrávkou na volného Abdela Barradu.

Málaga - Mallorca 1:1
Branky: 77. Juanmi - 67. Hemed

Pamplona - FC Barcelona 1:2
Branky: 17. J. Llorente - 76. a 80. Messi

Getafe - Real Madrid 2:1
Branky: 53. Valera, 75. Barrada - 28. Higuaín

Granada - FC Sevilla 1:1
Branky: 36. Rico - 44. Negredo