Messi rozdával selfie, Argentině ale jistil postup Higuaín

21. 6. 2015 9:06
Jak si pořídil jamajský fotbalista selfie s Messim

Viňa del Mar - Hubené vítězství 1:0 nad Jamajkou zajistilo fotbalistům Argentiny postup do čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky z prvního místa skupiny B.

Messi: selfie ano, góly ne

O výhře favorita celého turnaje rozhodl v 11. minutě útočník Gonzalo Higuaín, který si po přihrávce Ángela di Maríi poradil v pokutovém území s trojicí obránců.

Lionel Messi se v jubilejním stém zápase za národní tým neprosadil. Potěšil však minimálně jamajského útočníka Deshorna Browna, který si s barcelonským kanonýrem po zápase pořídil selfie.

Argentina vyhrála skupinu o dva body před Paraguayí, která v sobotu v repríze finále minulé Copy América remizovala 1:1 s obhájcem titulu Uruguayí. Šampioni z roku 2011 postoupili ze třetího místa a ve čtvrtfinále se utkají s domácím Chile. Argentinci na svého soupeře ještě čekají.

Argentinský kouč nebyl spokojený

"Měli jsme pasáže, kdy jsme hráli dobře, což je důvod k optimismu. Ale jestli budeme hrát jako dneska v druhém poločase, budeme mít problémy," řekl argentinský kouč Gerardo Martino.

Jamajčané prohráli i svůj třetí zápas 0:1, německý trenér Winfried Schäfer ale svůj tým chválil. "V první půli jsme měli z Argentiny příliš velký respekt, pak jsme hráli odvážněji. Odehráli jsme dobrý turnaj. Víme, co je potřeba, abychom vybudovali kvalitní mužstvo," řekl.