reklama

Messi zase spasil Argentinu: Nehrajeme tak, jak jsme čekali

Lionel Messi rozhodl gólem i druhý zápas Argentiny na šampionátu. Lionel Messi rozhodl gólem i druhý zápas Argentiny na šampionátu. autor: Reuters
Stačily dva duely v Brazílii a argentinský fotbalista Lionel Messi už zažívá střelecky nejlepší mistrovství světa.

Belo Horizonte - Stačily dva duely v Brazílii a argentinský fotbalista Lionel Messi už zažívá střelecky nejlepší mistrovství světa.

Za předešlé dva šampionáty dal jediný gól, nyní v obou zápasech zaznamenal vítěznou branku a hlavně po dnešní trefě z nastavení proti Íránu je oslavovaným hrdinou. Messi je rád za výhru 1:0 i postup do osmifinále, ale cítí, že Argentina zatím nehraje moc dobře.

Už se zdálo, že Argentina proti Íránu senzačně klopýtne, když se Messi uvolnil za vápnem a levačkou v první minutě nastavení rozhodl.

Messi: Byl to krásný okamžik

"Když jsem uviděl, že je míč v síti, byl jsem strašně šťastný, protože to bylo v nastaveném čase a my jsme už dnes chtěli postoupit," řekl Messi po zápase.

"Pak začali všichni křičet, objímat se, smát se. Byl to krásný okamžik," dodal útočník Barcelony, který v úterý oslaví 27. narozeniny.

Argentina stejně jako s Bosnou a Hercegovinou vyhrála jen jednobrankovým rozdílem a Messi ví, že výkony nejsou zdaleka ideální. "Pokud budeme analyzovat oba zápasy, musíme si říct, že umíme hrát lépe. Jsme sice první ve skupině, ale víme, že nehrajeme tak, jak jsme očekávali," připustil.

"Bylo těžké překonat íránskou obranu"

Írán dělal jeho týmu nečekaně velké problémy. "Bylo těžké překonat jejich obranu a najít nějaký volný prostor. Ale měli bychom si s tím poradit," řekl sebekriticky Messi.

Věří, že Argentina v dalším průběhu mistrovství půjde herně nahoru. "Myslím, že dnešní vítězství bylo velmi důležité, máme klid. Kdybychom dnes nevyhráli, bylo by to proti Nigérii úplně jiné. Věřím, že jak bude šampionát postupovat, budeme se zlepšovat a dosáhneme našeho plného potenciálu," dodal Messi.

Kouč: To by nechytili ani dva brankáři

Trenér argentinských fotbalistů Alejandro Sabella je šťastný, že může mít útočníka Lionela Messiho ve svém týmu. Podle kouče by Messiho střelu nechytili ani dva brankáři.

"Všichni hráči, kteří dnes hráli, se podíleli na vítězství. Ale samozřejmě máme v týmu génia, který se jmenuje Messi. Naštěstí je Argentinec," řekl Sabella. "Každý by ho chtěl mít v týmu, ale naštěstí jsme to my, kdo ho máme. Je to rozhodující hráč," dodal argentinský kouč.

Druhý největší favorit se proti outsiderovi z Íránu hodně trápil a už se zdálo, že senzačně ztratí body. Pak se ale v 91. minutě uvolnil za vápnem Messi a levačkou zamířil naprosto přesně k tyči.

"Když máte Messiho, je možné všechno"

"Írán nám dělal problémy, ale když máte Messiho, je možné všechno. Tu jeho gólovou střelu by nechytili ani dva brankáři," řekl s nadsázkou Sabella.

Připustil, že Argentina se bude muset v dalším průběhu turnaje zlepšit. Těší ho ale postup do osmifinále už po dvou úvodních vyhraných zápasech s Bosnou a Hercegovinou a Íránem. "Je mnoho věcí, o kterých musíme přemýšlet a které musíme zlepšit. Írán ale odehrál skvělý zápas, musím mu k tomu pogratulovat," uvedl Sabella.

"Výborně bránil. My jsme v prvním poločase měli čtyři pět jasných šancí, ale nedali jsme je. V druhé půli nám to Írán hodně zkomplikoval, jeho protiútoky nám dělaly problémy," dodal argentinský trenér.

reklama