reklama

Messiho dětský sen ožívá. Vzdal bych se všech rekordů, tvrdí

Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry. Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry. autor: Reuters
Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.

Rio de Janeiro - Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.

Klidně by vrátil všechny své poháry a rekordy, jen když bude moci na stadionu Maracaná převzít trofej a zlatou medalii.

"Vzdal bych se všech svých rekordů, jen abychom se stali světovými šampiony. Raději bych vyhrál mistrovství světa než Zlatý míč," prohlásil před finále Messi.

Na pocity se ptal Xaviho či Iniesty

Sedmadvacetiletý kanonýr Barcelony během své hvězdné kariéry posbíral už celou řadu individuálních a týmových rekordů či trofejí, včetně čtyř vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa. Ale zlato z MS je pro něj víc.

"Pro hráče je triumf na mistrovství světa tou největší věcí, na kterou můžete dosáhnout. Je to něco, o čem sníte jako malý a ten sen trvá pořád," podotkl Messi.

Jak chutná zlato ze světového šampionátu, vyzvídal u španělských spoluhráčů z Barcelony. "Ptal jsem se Xaviho, Iniesty a Piquého, jaké je to zvednout nad hlavu tu trofej. Řekli mi, že se to dá těžko popsat. Všichni uděláme vše pro to, aby se ten náš sen změnil pro Argentinu ve skutečnost," dodal Messi.

reklama