Real Madrid slaví titul, Ronaldo provokoval

Sport Sport, antonín vavrda
2. 5. 2012 23:57
Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 36. kole na půdě Athletic Bilbao 3:0 a po tříletém panování Barcelony získali s předstihem mistrovský titul - s pořadovým číslem 32.
Ronaldo slaví, Real Madrid získal po třech letech opět španělský titul.
Ronaldo slaví, Real Madrid získal po třech letech opět španělský titul. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Konečně se dočkali. Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 36. kole na půdě Athletic Bilbao 3:0 a mohou začít slavit první titul po tříletém panování konkureční Barcelony.

O góly novopečených šampiónu se podělili Higuaín, Özil a Cristiano Ronaldo. Pro Real tak dvě kola před koncem zajistili 32. ligový titul.

Když ve 12. minutě zaváhal podruhé během jednoho týdne z penaltového puntíku hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo, zdálo se, že na „bílý balet“ sedla smůlu. O čtyři minuty později parádní akcí Higuaín tyto domněnky rázně utnul.

A když ve 20. minutě po nádherné křižné přihrávce „hříšníka“ Ronalda přidal druhý gól Özil, mohli ve španělské metropoli začít mistrovské oslavy. Hráči domácího Bilbaa byli očividně myšlenkami již ve finále Evropské ligy, které je čeká přesně za týden a proti Realu se nezmohli vlastně na nic.

Dále čtěte:

Neymar zesměšňoval soupeře. Dostal naloženo

Chelsea podlehla Newcastlu, na poháry ztrácí 4 body

Na začátku druhé půle svou 44. ligovou trefou přidal třetí pojistku mistrovské koruny Ronaldo a zápas se již jen dohrával. Přesto se našly dva momenty, které pořádně rozbouřili hlediště stadionu San Marnés.

Nejprve 72. minuty, kdy byl po druhé žluté vyloučen domácí vůdce Javi Martinez, a poté nastavení zápasu. V něm zahodil další gólovku Ronaldo, což kvitovali fanoušci domácích s nadšeným aplausem.

Extravagantní Portugalec si to ale nenechal líbit a nejprve na tribuny ukázal logo Realu na hrudi, následně si poklepal logo španělské La Ligy a třikrát zakřičel „Champions“ a poté na ruce pravé ruky ukázal tři prsty na znamení tří branek v síti domácího gólmana Iraizoze.

Za to se hned po odpískání vrhnul vyloučený Martinez, načež mu Ronaldo ukázal zaťatou pěst a vše doprovodil několika peprnými poznámkami. Až poté se vydal radovat se spoluhráči, spolu s nimi pak dal hobla kouči Mourinhovi.

„Pusinky“ si vítězstvím dvě kola před koncem soutěže udržely sedmibodový náskok na druhou Barcelonu, která chvíli před výkopem duelu Bilbao-Real vyhrál doma 4:1 nad Malagou.

O její triumf se zasloužil především Argentinec Lionel Messi, který vstřelil hattrick a vylepšil svou střeleckou bilanci na 46 ligových a 68 sezónních branek. Druhým číslem překonal letitý evropský rekord německé gólové mašiny Gerda Müllera, který v sezóně 1972/73 nastřílel v dresu Bayernu Mnichov 67 gólů.

Tehdy svým výkonem zajistil bavorskému celku ligový titul i triumf v PMEZ (předchůdci Ligy mistrů). Messimu letošní střelecká potence na zopakování tohoho kousku nestačila...