Mexičané nedokázali na Copa América porazit Bolívii

13. 6. 2015 7:56
Více šancí ke skórování přitom měla překvapivě Bolívie, která na turnaji Copa América nedokázala vyhrát zápas už 18 let.
Fotbalisté Mexika.
Fotbalisté Mexika. | Foto: Reuters

Viňa del Mar - Fotbalisté Mexika vstoupili do mistrovství Jižní Ameriky páteční bezbrankovou remízou s Bolívií. Více šancí ke skórování přitom měla překvapivě Bolívie, která na turnaji Copa América nedokázala vyhrát zápas už 18 let.

Mexiko nepřijelo do Chile s nejsilnější sestavou, neboť hvězdy šetří na červencový Gold Cup v USA, a v úvodním vystoupení nemělo daleko k porážce. Jenže Pedriel trefil tyč a proti mexickému brankáři Coronovi se v závěru první půle neprosadili ani Campos a Raldes.

Mexický výběr navíc přišel o zkušeného obránce Rafaela Márqueze. Bývalý stoper Barcelony musel v druhém poločase střídat kvůli zranění levé nohy.

Ve skupině A hraje ještě tým Ekvádoru a domácí Chilané, kteří v úvodním utkání turnaje zvítězili 2:0.