Michal Kadlec zařídil gólem v Bundeslize Leverkusenu bod

23. 9. 2012 19:40
Michal Kadlec se raduje ze vstřeleného gólu
Michal Kadlec se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: Sport

Leverkusen - Český reprezentační obránce Michal Kadlec zařídil svým prvním gólem v novém ročníku bundesligy Leverkusenu bod za remízu 1:1 s fotbalisty Mönchengladbachu.

Kadlec v posledním ligovém duelu s Dortmundem (0:3) střídal po prvním poločase, při čtvrtečním utkání Evropské ligy s Charkovem (0:0) odpočíval a ani dnešní návrat do sestavy pro něj nezačal ideálně.

V třetí minutě jen marně stíhal Herrmanna, který po Arangově dlouhém pasu poslal Mönchengladbach do vedení.

Chuť si ovšem Kadlec spravil ve 12. minutě, kdy tvrdou střelou ke vzdálenější tyči srovnal a dal svůj osmý ligový gól od příchodu do Německa před čtyřmi lety.

Další branku už Bayer i přes převahu nepřidal, takže má na kontě po čtyřech duelech stejný počet bodů, jeho dnešní soupeř o jeden víc.

Hoffenheim už po výhře není poslední

Vzhledem k ambicím nízký čtyřbodový zisk mají vedle Leverkusenu i Brémy.

Werder s dalším reprezentačním bekem Theodorem Gebre Selassiem vedl v 34. minutě nad Stuttgartem už 2:0 díky zásahům De Bruyneho a Junuzovice.

O druhé vítězství ale po brankách Harnika a Cacaua přišel a po remíze 2:2 si připsal první nerozhodný výsledek v sezoně.

První body získal Hoffenheim díky překvapivě jasné výhře 3:1 nad třetím Hannoverem.

Hosté šli sice v Hoffenheimu do vedení díky vlastní brance Delpierra, záhy ale vyrovnal Johnson.

Nečekanou výhru zajistili domácím v poslední desetiminutovce Salihovič a Williams.

Leverkusen - Mönchengladbach 1:1 (12. Kadlec - 3. Herrmann), Brémy - Stuttgart 2:2 (23. De Bruyne, 34. Junuzovic - 50. Harnik, 81. Cacau), Hoffenheim - Hannover 3:1 (27. Johnson, 82. Salihovič, 90.+1 Williams - 26. vlastní Delpierre).