Midtjylland zdolal Manchester United, za dánský tým hráli Kadlec i Novák

Aktualizováno 18. 2. 2016 23:10
Fotbalisté Manchesteru United zaváhali v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy v Midtjyllandu a s domácím celkem prohráli 1:2.
Manchester United ještě před zápasem oslavilo zrnění brankáře Davida De Gey.
Manchester United ještě před zápasem oslavilo zrnění brankáře Davida De Gey. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United zaváhali v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy v Midtjyllandu a s domácím celkem prohráli 1:2. V dresu vítězného dánského týmu nastoupili i čeští reprezenatnti Václav Kadlec a Filip Novák.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Basilej s Tomášem Vaclíkem a kapitánem Markem Suchým prohrála na půdě St. Etienne 2:3.

Dvacetiletý záložník Valencie Santiago Mina se stal prvním hráčem v historii, který se v zápase Evropské ligy přímo podílel na pěti gólech. Proti Rapidu Vídeň dva dal, na další tři přihrál a jeho tým zvítězil 6:0.

Více o zápase Sparta Praha - Krasnodar čtěte ZDE

United se zranil De Gea, chytal Romero

Manchester se potýká s rozsáhlou marodkou a při předzápasové rozcvičce na hřišti Midtjyllandu se mu zranil také brankář De Gea, kterého nahradil Romero. V 11. minutě se musel poprvé předvést, když Novák od rohového kopu nacentroval na Hansena, s jeho hlavičkou si ale argentinský gólman poradil.

V 36. minutě mohl otevřít skóre nováček v dresu dánského klubu Kadlec, v souboji jeden na jednoho však nedokázal brankáře hostů překonat a na druhé straně vzápětí skóroval po Lingardově centru Depay. Nizozemský reprezentant se prosadil poprvé od 21. listopadu. Ještě před přestávkou ale po individuální akci vyrovnal Sisto.

V 59. minutě obránce Manchesteru Love ostře fauloval Nováka, který ale po ošetření mohl v zápase pokračovat. Byl tak i u rozhodující akce, když v 77. minutě střídající útočník Onuachu překonal Romera střelou k tyči.

"Je to fantastické! Zápasem proti Manchesteru United se nám splnil sen. Drželi jsme se trenérovy taktiky, od Manchesteru jsme čekali víc. Těšíme se na odvetu, odevzdáme tam vše," uvedl střelec rozhodující branky.

"Je těžké si poradit s tak rozsáhlým seznamem zraněných hráčů. V druhém poločase Midtjylland získal každý míč, což je při hře klíčové. Stále ale máme šanci," konstatoval trenér "Rudých ďáblů" Louis van Gaal.

St. Etienne udeřilo v prvním poločase

Basilej po 39 minutách prohrávala už o dvě branky po trefách Salla a Monneta-Paqueta. Také švýcarský celek ale následně využil dvě standardní situace. V závěru poločasu snížil po rohovém kopu Samuel a po změně stran vyrovnal z penalty Janko.

Přesto St. Etienne dosáhlo na výhru, v 77. minutě si připsal rozhodující trefu Bahebeck, který v týmu hostuje z Paris St. Germain.

Neville pokračoval na vítězné vlně

Dortmund si připravil dobrou pozici do odvety, když porazil FC Porto 2:0. Už po šesti minutách překonal gólmana Casillase obránce Piszczek, který se v Evropské lize trefil poprvé od září 2009, kdy ještě působil v berlínské Hertě. Pojistku přidal v druhém poločase Reus, jenž se v posledních pěti soutěžních utkáních podílel na stejném počtu gólů: tři dal a na dva přihrál.

Valencie v sobotu v lize poprvé uspěla pod trenérem Garym Nevillem, když porazila Espaňol 2:1, a na výhru dnes navázala debaklem, který uštědřila Rapidu Vídeň. Rakouský celek, který v základní skupině dvakrát porazil Viktorii Plzeň, prohrával po 35 minutách už 0:5.

Velkou zásluhu na tom měl dvacetiletý Mina, jenž do Valencie přestoupil v létě z Viga. Vedle dvou vstřelených branek asistoval Parejovi, Negredovi a Gomesovi. V závěru na konečných 6:0 upravil Rodrigo a Nevilleovi tak jeho svěřenci dali hezký dárek k dnešním 41. narozeninám.

Krásným gólem se prezentoval v zápase Marseille s Bilbaem útočník hostů Aduriz a 26. soutěžní trefou v sezoně rozhodl o výhře Basků. Pětatřicetiletý forvard je se sedmi brankami nejlepším střelcem Evropské ligy.

První porážku v tomto ročníku Evropské ligy zaznamenala Neapol, která na hřišti Villarrealu podlehla 0:1. Postaral se o to gólem z 82. minuty Suárez. Fiorentina remizovala s Tottenhamem 1:1, obhájci titulu z FC Sevilla porazili překvapení soutěže Molde 3:0.

Liverpool remizoval bez branek v Augsburgu, za který nenastoupil záložník Jan Morávek, stejným výsledkem skončil zápas Šachtaru Doněck se Schalke. Šanci nedostal ani Martin Zeman, jehož Sion podlehl Braze 1:2. Leverkusen zvítězil díky gólu Bellarabiho 1:0 v Lisabonu nad Sportingem.