reklama

Mihajlovič se léčí z leukemie, start italské ligy ale nezmeškal

Siniša Mihajlovič Siniša Mihajlovič autor: Reuters
Před utkáním ve Veroně se kouč po čtyřiceti dnech rozhodl nemocnici opustit a Boloňa o jeho překvapivém návratu informovala zhruba hodinu před výkopem.

Trenér fotbalistů Boloni Siniša Mihajlovič má za sebou přes měsíc chemoterapie, přesto se v neděli nečekaně objevil na lavičce při úvodním utkání italské ligy ve Veroně. Hosté nakonec i přes skoro celý zápas dlouhou přesilovku neudrželi vedení a remizovali 1:1.

Mihlajlovič v polovině července informoval o tom, že trpí akutní leukemií. V rámci léčby byl hospitalizován a dění v klubu sledoval a řídil pouze na dálku.

"Bylo to krásné překvapení, jsem rád, že se tady objevil. V týdnu nám přitom říkal, že se necítí na sto procent, takže jsme nepočítali, že by byl s námi," řekl útočník Boloni Riccardo Orsolini. "Před zápasem měl obvyklý proslov. Trochu zhubnul, ale odhodlání a zarputilost má pořád stejné," dodal.

"Hodně nás to nabudilo, proto nás mrzí, že jsme pro něj nedokázali zvítězit," litoval Orsolini, že Boloňa dobře rozehraný zápas nezvládla. Od patnácté minuty totiž vedla a hrála v početní výhodě po penaltovém zákroku a vyloučení obránce Pawla Dawidowicze. Domácí ale i v oslabení dokázali srovnat.

Mihajlovič se ujal Boloni, kde působí i český záložník Ladislav Krejčí, loni v lednu. Tým byl tehdy v sestupové zóně, ale bývalý jugoslávský reprezentant dovedl klub k desátému místu a záchraně.

reklama