reklama

'Milenecké laškování' Liverpoolu a Arsenalu. O Suareze

Luis Suarez Luis Suarez autor: Reuters
Arsenal nadále usiluje o přestup Luise Suáreze z Liverpoolu. Místo původních 30 milionů nabídl za uruguayského fotbalistu 40 milionů liber.

Londýn - Arsenal nadále usiluje o přestup Luise Suáreze z Liverpoolu. Místo původních 30 milionů nabídl za uruguayského fotbalistu 40 milionů liber (asi 1,2 miliardy korun), čímž uvolnil doložku v jeho smlouvě, díky které může s hráčem jednat.

Liverpool však nabídku odmítá, požaduje minimálně o dalších deset milionů liber více. Hráč se jednání nebrání. Aby Arsenal splnil doložku, přidal ke 40 milionům ještě jednu libru navíc. Neobvyklá nabídka londýnského klubu vyprovokovala majitele Liverpoolu Johna W. Henryho k ironické reakci. "Co myslíte, že na stadionu Emirates hulí?" uvedl na svém účtu na Twitteru.

O Suáreze se zajímá také Real Madrid. Uruguayský kanonýr se v minulosti nechal slyšet, že chce jít hrát do Španělska, protože mu prý britská média komplikují život. Nabídku Arsenalu by však zvažoval i proto, že chce hrát Ligu mistrů, do které Kanonýři na rozdíl od Liverpoolu postoupili.

Liverpool odmítá svůj klenot prodat

"Luis je hráčem Liverpoolu a na tom se nic nezměnilo. Je mi jasné, že chce hrát za ty nejlepší týmy, ale myslím si, že podpoře, které se mu dostalo od všech fanoušků Liverpoolu, nemůže nic konkurovat. Lidé za ním vždy stáli jako za vlastním synem," řekl trenér Liverpoolu Brendan Rogers.

Šestadvacetiletého útočníka dnes postavil do přípravného utkání proti Melbourne. Pro Suáreze to byl první zápas od dubnového duelu s Chelsea, ve kterém pokousal obránce Branislava Ivanoviče a dostal trest na 10 utkání.

Suárez přišel do Liverpoolu z Ajaxu Amsterodam v lednu 2011 a v minulé sezoně se stal s 23 brankami druhým nejlepším střelcem anglické ligy. Zároveň se však dopustil několika kontroverzních přestupků.

reklama