reklama

Milionová výměna dotažena. Arsenal poslal Sáncheze do Manchesteru United výměnou za Mchitarjana

Manchester United - Arsenal, Premier League 2016/17. Carrick a Sanchez Manchester United - Arsenal, Premier League 2016/17. Carrick a Sanchez autor: Reuters
Dlouho plánovaná výměna mezi Arsenalem a Manchesterem United je u konce. K Rudým ďáblům putuje Chilan Alexis Sánchez, opačným směrem míří Armén Henrik Mchitarjan.

Londýn / Manchester - Hvězdný chilský fotbalista Alexis Sánchez přestupuje z Arsenalu v rámci anglické ligy do konkurenčního Manchesteru United. Nikoli však za peníze, ale ve fotbale netypicky výměnou za arménskou hvězdu Henrika Mchitarjana. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

Devětadvacetiletý Sánchez dlouhodobě patří mezi nejlepší jihoamerické fotbalisty. Do Arsenalu přišel v roce 2014 z Barcelony, ve 166 zápasech nastřílel 80 branek a na dalších 46 nahrál. Byl tak nejproduktivnějším hráčem Kanonýrů.

"Strávil jsem nádherné roky v Arsenalu a odnáším si mnoho pozitivních vzpomínek. Teď jsem ale nadšený z toho, že jsem v největším klubu na světě. Hrát na Old Trafford a pracovat s trenérem Josém Mourinhem mě hodně lákalo," připustil Sánchez.

Na konci této sezony mu končila smlouva a plánoval novou výzvu. Arsenal se tak rozhodl pro výměnu, aby za něj získal náhradu. Manchester United tak Sáncheze vyfoukl svému městskému rivalovi City, který si na chilské křídlo rovněž dělal zálusk.

"Alexis patří k nejlepším ofenzivním hráčům a světě. Doplní náš mladý a talentovaný tým. Přinese nám své ambice, elán, kvalitu a osobnost, čímž náš tým udělá ještě silnějším," věří trenér United Mourinho.

Ten za Sáncheze obětoval jednu z největších hvězd současného východoevropského fotbalu. Po vydařených letech v Šachtaru Doněck a Dortmundu zaplatil Manchester za Mchitarjana v roce 2016 údajně 30 milionů liber (asi 870 milionů korun).

Neprosadil se však tolik, jak se čekalo, a v 63 zápasech za rok a půl nastřílel 13 branek. S 25 góly v 70 zápasech je rekordmanem arménské reprezentace.

"Henrik je opravdu všestranný hráč. Umí vytvářet šance, ale zároveň dobře bránit, a je velmi oddaný. Je to hráč, se všemi atributy," řekl trenér Arséne Wenger.

"Jsem opravdu rád, že jsem tu, protože jsem vždy snil o tom, že budu hrát za Arsenal. Nyní jsem tu a udělám vše pro to, abych přepsal klubovou historii," dodal devětadvacetiletý Armén.

Čech se dvousté nuly opět nedočkal. Pod porážku Arsenalu v Bournemouthu se podepsala i jeho chyba Čech se dvousté nuly opět nedočkal. Pod porážku Arsenalu v Bournemouthu se podepsala i jeho chyba Čtěte zde
reklama