Miller poprvé chytal a Sparta porazila v přípravě Jihlavu

28. 1. 2015 15:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v dnešním přípravném utkání Jihlavu 3:1. Celý zápas za ligového mistra v Praze na Strahově odchytala nová posila brankář Miroslav Miller a první poločas odehrál ukrajinský obránce Serhij Ljulka, který je v letenském celku na zkoušce.

"Ještě je příliš brzy dělat nějaký bližší závěr k výkonům příchozích hráčů," řekl novinářům trenér Vítězslav Lavička po výhře, kterou dvěma góly zařídil útočník David Lafata a jednou skóroval obránce Jakub Brabec. Za Jihlavu se trefil Ekvádorec Augusto Batioja.

"Sergej je tady s námi teprve druhý den, včera poprvé trénoval s týmem a dnes hrál. Míra Miller je na tom podobně, takže na nějaké závěry je opravdu brzy," přidal kouč letenského celku, který ve čtvrtek čeká další přípravný duel s Prostějovem a v sobotu odlet na soustředění v Turecku.

Čtyřiadvacetiletý Ljulka, který je hráčem Dynama Kyjev, nepřišel do neznámého prostředí, protože v minulosti odehrál 12 zápasů za Liberec. "Vzpomínám si na něj a také jsme se na něj ptali lidí z klubu a sledovali jsme ho i na Ukrajině. Má odehráno osm zápasů za áčko Dynama a uvidíme, jestli se dokáže poprat o smlouvu," prohlásil Lavička.

Přípravná fotbalové utkání:

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 3:1 (2:1)

Branky: 19. a 22. Lafata, 86. J. Brabec - 17. Batioja.

Sparta: Miller - Ljulka (46. Kadeřábek), Švejdík, Kováč (46. J. Brabec), Costa (46. Podaný) - Vácha (46. Mareček), Shala, Matějovský (60. Vacek) - Dočkal (46. Přikryl), L. Krejčí (67. Breznaník) - Lafata (60. Konaté). Trenér: Lavička.

Jihlava: Hanuš (46. Blažek) - Tlustý, Kryštůfek, Šourek (16. J. Krejčí), Hybš - Kliment, T. Kučera, Demeter, Batioja - Přeučil, Harba (58. Marcin). Trenér: Klusáček.

Dukla Praha - Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Branky: 11. Marek Hanousek - 32. Saláta.

Sestava Dukly: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Vorel (62. Reiter), Polom (46. Preisler) - Gedeon (46. Hlinka), Marek Hanousek (46. Daniel Tetour), Čajič - Juroška (62. Kluk), Berger (46. Děrgačov), Vopat (46. Považanec). Trenér: Kozel.

Žilina - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 10. Čmelík, 30. Škriniar z pen.

Sestava Ostravy: Pavlenka (46. Šrom) - Sukup, Kaša (72. Honiš), Frydrych, Byrtus (34. Kukec) - Mensah (72. Narh), Šichor (72. Mehanovič), Jirásek (46. Foltyn) - De Azevedo (72. Sivrič), Baroš (72. Zapata), Holzer. Trenér: Frňka.

FK Mladá Boleslav - Zaglebie Lubin 2:0 (1:0)

Branky: 5. Wágner z pen., 80. M. Vukadinovič.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Šeda - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Kúdela, Ščuk - Skalák, Magera, Ďuriš - Wágner.

II. poločas: Hankič - Thalamy, Pajer, Navrátil, Mendy (61. Geissler) - Šisler, Milla - Zahustel, Albina, M. Vukadinovič - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.

Bamit Jablonec - Ústí nad Labem 3:1 (2:1)

Branky: 36. a 40. Pospíšil, 66. Šabala - 3. Pavlata.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman, Rossi - Koné, Pospíšil, Crnkič - Kuzněcov.

II. poločas: Hrubý - Čížek, Pernica, Beneš (78. Mihálik), Mišůn - Rossi, Greguš - Kopic, Crnkič (70. Masopust) - Šabala, Doležal. Trenér: Šilhavý.

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:0

Hradec Králové:

I. poločas: T. Koubek - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - P. Černý, Janoušek - Malinský, A. Čermák, Tito - Petrus.

II. poločas: T. Koubek - Kraják, Chleboun, Nosek, Zelený - P. Mareš, Zorvan - Štípek, P. Dvořák, Vlkanova - Vaněček. Trenéři: Barborík a Pilný.

Brno: Hladký - Malík, Košťál, Schuster - Pašek (80. Hyčka), R. Buchta, Zavadil, Keresteš - Vávra (80. Slančík), Čtvrtníček (62. Klán), Sýkora (62. Serečin). Trenér: Kotal.