reklama

Minář: Od Kweukeho to bolí třikrát víc než od jiného hráče

Ladislav Minář se divil, proč vůbec Léonard Kweuke do souboje s Radkem Dosoudilem vůbec chodil. Ladislav Minář se divil, proč vůbec Léonard Kweuke do souboje s Radkem Dosoudilem vůbec chodil. autor: CPA
Po dvou letech se svým týmem postoupil do finále Poháru České pošty, přesto na Ladislavu Minářovi nebyl po odvetě semifinále na hřišti pražské Sparty, kterou jeho tým vyhrál 2:1, vidět úsměv.

Praha - Po dvou letech se svým týmem postoupil do finále Poháru České pošty, přesto na Ladislavu Minářovi nebyl po odvetě semifinále soutěže na hřišti pražské Sparty, kterou jeho Mladá Boleslav vyhrála 2:1, vidět úsměv.

Je to pochopitelné, sice se radoval z cenné výhry, lítost v něm vyvolávala situace z 47. minutě, kdy Léonard Kweuke šlápl na stojnou nohu obránce Středočechů Radka Dosoudila, který byl hned poté převezen do nemocnice v Motole na operaci obou kostí na levém lýtku.

"Ano, jsme šťastní, že se nám podařilo postoupit, protože za to, co nás ohledně zranění provází celou sezonou, si kluci i klub finále zaslouží. Je mi ale smutno ze dvou těžkých zranění, které se tady dneska stal," řekl na tiskové konferenci po zápase Minář.

"U obou hráčů jde o roční zranění"

Zmínil i zranění podkolenního vazu ofenzivního záložníka Lukáše Magery, který odkulhal ze hřiště už v sedmé minutě zápasu.

"Ať už je to Magera nebo Dosoudil, protože jsou to roční zranění, což je pro klub i pro kariéru hráčů velmi smutné," doplnil kouč Středočechů a přiznal, že u obou hráčů předpokládá až roční trvání návratu na hřiště.

Mináře zaskočil především Kweukeho zákrok, který měl přímo před očima.

"Byla to nebezpečná hra podrážkou a asi by tam hráč takto neměl jít. On je ještě fyzicky tak disponován, že jeho šlápnutí bude asi třikrát horší než od jiného hráče," smutnil kouč Boleslavanů.

Také proto nechtěl myslet na nedělní ligový zápas, který Boleslav hraje v neděli opět na hřišti Sparty, ani na finálový zápas Poháru proti Jablonci, který se hraje příští neděli v Chomutově. "Jsem tak vycucaný, že na to vůbec nemyslím," dodal Minář.

Chramosta: Chtěli jsme za kluky bojovat

Již zmíněného Mageru vystřídal v 7. minutě Jan Chramosta, který vstřelil v 69. minutě postupový gól, když využil hrubky brankáře Marka Čecha.

"Jen škoda, že tohle vítězství je vykoupeno zraněnými hráči. Jsou to u obou vážná zranění, strašné věci a my jsme za ně chtěli bojovat," řekl novinářům po zápase.

Pro Boleslav jsou v této sezoně vážná zranění prokletím. V úvodu sezonu si poranil koleno právě Chramosta a na hřiště se vrátil až v dubnu. Stopeři Adrian Rolko a Michal Smejkal, kteří utrpěli vážná zranění rovněž v srpnu, od té doby ještě do zápasů A-týmu nenastoupili.

"Je pro mě o to příjemnější, že jsem rozhodl o postupu do finále, ale jsem tu od toho, abych góly dával. Jsem rád, že jsem po dlouhé pauze teď dvakrát skóroval a pomohl týmu k postupu," připomněl Chramosta fakt, že se trefil i v úvodním zápase semifinále.

"Poháry přes ligu už jsou vzdálené"

Dvaadvacetiletý útočník je hodně překvapený, že se trefuje, i když do zápasů nyní nastupuje jako střídající hráč.

"Nečekal jsem to, jenom doufal, že se mi to podaří. Je to ale jenom začátek a mám na co navazovat," přiznal Chramosta.

Hlavní zásluhu však na své trefě dává vedle brankáře Čecha i svému spoluhráči Martinu Nešporovi, který Čecha při rozehrávce od brány napadal.

"Je pravda, že mě Čech krásně našel na vápně. Ale tam bych vyzdvihl práci Nešpiho, který vybojoval ztracený balon, já mu šel pomoci a byl jsem za to odměněný. Zpracoval jsem si míč a dal podél gólmana gól," popsal svůj zásah.

Nyní chce Chramosta ve finále triumfovat, aby si jeho tým mohl opět po roce zahrát předkolo Evropské ligy.

"Když se podíváme na ligovou tabulku, tak ta propast na třetí místo je veliká a naše cesta vedla jedině přes pohár. Proto jsem rád, že jsem se do finále probojovali," dodal.

reklama