Minela gólmana stála Sevillu postup. Teď se Palop kaje

17. 3. 2010 14:10
Andres Palop pustil ránu Hondy z 35 metrů
Nešťastný Andres Palop.
Nešťastný Andres Palop. | Foto: Reuters

Sevilla - Nejen hráči Chelsea po úterních odvetných utkáních osmifinále Ligy mistrů hořekují nad nepřízní osudu. S milionářskou soutěží se totiž rozloučil po Realu Madrid další španělský celek, Sevilla.

Přitom andaluskému celku hrálo před odvetou s CSKA vše do karet. V prvním zápase v Moskvě uhrál slibnou remízu 1:1 a před domácím publikem na stadionu Ramona Sancheze Pizjuana mu k postupu stačila jakákoliv výhra a dokonce i remíza 0:0.

Druhou zmíněnou variantu sice zmařil svým gólem český forvard Tomáš Necid, který poslal v 38. minutě CSKA do vedení, ale Sevilla o dvě minuty později Perottim bleskově vyrovnala na 1:1. což byl stav, který by zajistil divákům minimálně přídavek fotbalu v podobě prodloužení.

Ancelotti: Na Inter jsme neměli. I přes upřené penalty
Mourinho vyřadil svou Chelsea. Necid řídil postup CSKA

Jenže pak přišla pětapadesátá minuta a osudové zaváhání brankáře Andrese Palopa. Zimní posila CSKA Keisuke Honda zahrával z dobrých pětatřiceti metrů přímý volný kop a k překvapení všech z uctivé vzdálenosti a poměrně širokého úhlu skóroval.

Tvrdá rána zastihla šestatřicetiletého brankáře v nedbalkách, takže si Palop na poslední chvíli jen stihl srazit míč do vlastní branky.

V tu chvíli se karty postupových nadějí zcela otočily. Sevilla by totiž za stavu 1:2 musela k postupu vstřelit ještě další dvě branky, což už ale bylo nad její síly.

"Cítím povinnost se omluvit. Tolik lidí nám věřilo. Byl to pro nás důležitý den a já jsem selhal. Prosím o tisíceré odpuštění," kál se den po zápase nešťastný gólman.

"Byla to tvrdá střela, na kterou jsem nebyl připraven. Letěla sice trochu divně, ale na to se nedá vymlouvat," vysvětloval smutný Palop.