reklama

Míří Švéd z Anglie do Španělska?

Milán - Světový klubový i reprezentační fotbal zřejmě čekají zajímavá trenérská a národností "škatulata". Vše by mělo začít u anglické reprezentace, kde po mistrovství světa  končí švédský trenér Sven-Göran Eriksson.

Ten figuruje v úzkém výběru žhavých kandidátů na post kouče Realu Madrid. Jeho konkurenty jsou bývalý španělský kouč Realu Vicente del Bosque, či jeho bývalí fotbalisté - Němec Bernd Schuster a Mexičan Hugo Sanchez.

Podle agentury Reuters už vedle Carla Ancelottiho ze seznamu možných  kandidátů vypadl i další Ital, trenér Juventusu Turín Fabio Capello, jenž Real Madrid dovedl roku 1997 k titulu. Ten oznámil, že v nadcházející sezoně zůstane v Juventusu, kde má ještě na rok smlouvu.

Prezident  španělského velkoklubu Fernando Martín se ve středu nechal slyšet, že už má svého "vyvoleného", který vystřídá Španěla Juana Ramona Lopeze Cara. Jeho jméno však zatím neprozradil.

Capello: Takhle trénovat Anglii...!

Právě Fabio Capello se v týdeníku L'Expresso, vydaném v pátek 17. března, zmínil,  že jeho velkým snem vždy bylo trénovat Anglii: "Během tří let zanechám  trénovaní na klubové úrovni a pak bych si rád splnil sen, který jsem vždy nosil v koutku duše - Anglii." Naplnění této tužby tedy zřejmě není zcela aktuální a Capello asi nebude chtít využít volného stolce po Erikssonovi.

Fotbalovým světem kolovaly spekulace, že na něj má dosednout  anglický trenér Charltonu Alan Curbishley. Anglická fotbalová asociace to ovšem v neděli popřela. Další jména tak prý stále zůstávají ve hře. Figurují mezi nimi tři Angličané: trenér Boltonu  Sam Allardyce, Steve McClaren z Middlesbrough a Stuart Pearce z Manchesteru  City.

Guus Hiddink prochází kolem lyonského trenéra Gerarda Houlliera Foto: www.reuters.com

Vystřídá v Anglii Švéda Nizozemec? Portugalec? Angličan?

Možnými nástupci jsou i Nizozemec Guus Hiddink, jenž dříve trénoval Jižní Koreu a nyní koučuje na částečný úvazek Austrálii a také klub PSV Eindhoven. Zde ale po sezoně končí. Kromě odchodu k anglické reprezentaci se spekuluje i o ruské.

Šanci na Erikssonovo uvolněné křeslo mají i  Brazilec Luiz Felipe Scolari, někdejší trenér brazilské i portugalské reprezentace, či bývalý kouč skotského klubu Celtik Glasgow Martin O'Neill, původem ze Severního Irska.

Kdo tedy vystřídá Švéda odcházejícího do Madridu u anglické reprezentace, než ji (možná) povede Ital, jenž s Realem Madrid získal titul? Nizozemec, který dovedl Jižní Koreu do semifinále MS 2002 a Austrálii po 32 letech na MS? Brazilec, který dostoupal roku 2002 s Brazílií až k titulu mistrů světa a Portugalsko nasměroval do finále ME 2004? Rodák ze Severního Irska se zkušenostmi ze skotské ligy? Nebo snad Angličan?


 

reklama