Místo senzace debakl. Slávistky dostaly v Mnichově pět gólů a v Lize mistryň končí

Tři góly do půle a konec nadějí na semifinále. Slavia dostala od Bayernu výprask
Po nadějné domácí remíze 1:1 usilovaly slávistky o historický postup do semifinále Ligy mistryň v odvetě na půdě Bayernu. Zápas hostil útulný stadionek v kampusu akademie mnichovského klubu.
Dorazila na něj i početná skupina slávistických fanoušků.
V sestavě domácího celku stále po zranění chyběla česká legionářka Lucie Voňková.
České hráčky nejprve soupeřkám odolávaly, což dokazuje souboj slávistky Franny Černé s Dominikou Škorvánková z Bayernu.
27. 3. 2019 21:36
Fotbalistky Slavie Praha ani na třetí pokus nedosáhly na premiérovou účast v semifinále Ligy mistryň. V dnešní odvetě čtvrtfinále prohrály na půdě Bayernu Mnichov vysoko 1:5 a po domácí remíze 1:1 z minulého týdnu přes favorizovaného soupeře nepostoupily. Za vršovický celek stejně jako v prvním duelu skórovala Kateřina Svitková.

Zatímco před týdnem v Edenu slávistky držely krok, v odvetě bylo rozhodnuto už během prvního poločasu. Pražanky 23 minut odolávaly náporu a pak třikrát během 17 minut inkasovaly. Nejprve dvakrát neubránily roh a poté před pauzou dostaly ještě jednu branku. Jedinou šanci hostujícího týmu v úvodní půli měla Svitková, kterou vychytala domácí gólmanka.

O první porážce Pražanek v této sezoně Ligy mistryň už v poločase prakticky nebylo pochyb. Bayern, v jehož dresu po zranění znovu chyběla česká útočnice Lucie Voňková, s přehledem kontroloval vývoj a v 55. minutě se podruhé v zápase trefila Islackerová.

V 77. minutě se čestného úspěchu dočkaly Pražanky. Po střele do tyče doklepla míč do prázdné branky nejlepší česká fotbalistka minulého roku Svitková a navázala na gól z úvodního duelu. Poté se ještě prosadila domácí Roordová a se spoluhráčkami mohla po závěrečném hvizdu slavit první postup žen Bayernu do semifinále Ligy mistryň.

Slávistky postupem do čtvrtfinále vyrovnaly české maximum v soutěži. Vloni svěřenkyně trenéra Pavla Medynského mezi nejlepší osmičkou týmů vypadly s jiným německým celkem Wolfsburgem, v roce 2016 nestačily na Lyon. V minulosti se do čtvrtfinále jednou probojovala i Sparta, tehdy se však ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň:

Bayern Mnichov - Slavia Praha 5:1 (3:0)

Branky: 41. a 55. Islackerová, 24. Rolföová, 33. Leupolzová, 83. Roordová - 77. Svitková. První zápas: 1:1, postoupil Bayern.

Sestava Slavie: Votíková - Bartoňová, Bartovičová, Hasanbegovičová, Sjömanová - K. Dubcová - Divišová (57. Chlastáková), Svitková, Szewieczková, Černá (73. Pincová) - Herndonová (46. M. Dubcová). Trenér: Medynský.