reklama

Místo zrušeného Superpoháru uctí bývalého kouče Barcelony. Slavia přivítá bratislavský Slovan

Jan Sýkora a spol. se fanouškům představí v pátek v Edenu Jan Sýkora a spol. se fanouškům představí v pátek v Edenu autor: Milan Kammermayer
Slávistické rozhořčení nad zrušeným Superpohárem netrvalo dlouho. Vedení klubu nabídne fanouškům náhradu - zápas O pohár Ferdinanda Daučíka.

Praha - Slávisté o konfrontaci s bratislavským Slovanem nepřijdou. Akorát místo na Pasienkách se oba federální soupeři utkají v Edenu, a to v utkání věnovaném jedné ze sešívaných legend. Páteční duel začíná v 18.30.

"Je skvělé, že nakonec vyhrál fotbal a díky přístupu obou klubů změříme síly s tradičním federálním rivalem. V Edenu se představíme po pětadvaceti letech, což bereme velmi prestižně," prohlásil viceprezident slovenského klubu Ivan Kmotrík.

"Jsem rád, že se podařila najít domluva na úrovni klubů. Jsme potěšeni, že Slovan Bratislava přijal pozvání k přípravě," přidal předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

V Edenu berou duel velmi okázale. Před jeho zahájením zazní naživo česká a slovenská státní hymna, které zazpívá sólistka Národního divadla Eva Charvátová. Čestný výkop provede Ján Andrejkovič, jedna z nejstarších žijících legend Slavie a také Slovanu Bratislava, jehož dres oblékal. Na Chodníku slávy před tribunou Johna Williama Maddena přibude pamětní deska Ferdinanda Daučíka.

A právě na počest Daučíka se zápas odehraje. Do historie Slavie se technický obránce zapsal zejména jako kapitán týmu, který získal v roce 1938 nejvýznamnější trofej slávistické historie, Středoevropský pohár.

Rychlý, důrazný a technický obránce odehrál ve Slavii 231 zápasů. Vítěz Středoevropského poháru 1938 a trojnásobný mistr ligy (1935, 1937 a 1940). Za Československo nastoupil v patnácti zápasech, zahrál si i na MS 1938 ve Francii.

Po válce se jeho novým domovem stalo Španělsko, kde působil jako respektovaný trenér ve slavných klubech FC Barcelona, Atlético Madrid, Sevilla FC a dalších.

"Doufáme, že si fanoušci přijdou užít kvalitní zápas vítězů pohárů obou zemí. Druhá jedenáctka si zahraje od 15:30 utkání s Viktorií Žižkov a také zde bude vstup zdarma. Doufáme, že si den na Slavii všichni užijí. Chtěl bych poděkovat vedení obou klubů, že došlo k domluvě," prohlásil Tvrdík.

reklama