reklama

Místopředseda fotbalové Sparty byl nalezen mrtvý

Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl autor: ČTK
Přibyl byl nalezen mrtvý v sídle klubu na Letné

Praha - Fotbalovou Spartu zasáhla týden před startem jarní části první ligy obrovská tragédie. Místopředseda představenstva Lukáš Přibyl byl nalezen v sídle klubu na Letné mrtvý.

Verze, za jakých okolností zemřel, se v tuto chvíli podle různých zdrojů stále liší - od infarktu až po násilnou smrt.

"Před šestnáctou hodinou jsme byli přivoláni k nálezu těla mrtvého třiatřicetiletého muže. Nyní celou událost prošetřujeme, bližší informace nemáme nyní k dispozici," řekl Aktuálně.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Čtěte o Lukáši Přibylovi:

Třiatřicetiletý Přibyl přitom působil ve své nové funkci jen necelé tři měsíce. Před tím působil v Bohemians 1905 jako předseda klubu, ve Spartě jako mluvčí klubu a ještě před tím jako redaktor České televize.

Poslední hovor

Lukáš Přibyl

Lukáš Přibyl

  • Místopředseda představenstva fotbalové Sparty, osobní přítel šéfa klubu Daniela Křetínského
  • Velký fanoušek Bohemians, kde působil jako ředitel klubu
  • Kvůli působení v Bohemians měl problémy se soudy
  • Na Spartě už jednou působil v roli ředitele komunikace, pak odešel právě do Ďolíčku. Když se na Letnou vrátil, byl hlavním hybatelem velkých personálních změn
  • Zemřel ve 33 letech. loni se stal otcem

Předseda představenstva Sparty Daniel Křetínský Rádiu Impuls k Přibylově smrti řekl: "Nejsem ve fázi, že bych o tom chtěl dávat výpovědi, rozumíte. To byl můj blízkej kamarád. Prosím, nechte mě teď."

Zdá se, že posledním, kdo s Přibylem hovořil, byl Petr Svěcený, jeho někdejší kolega ze sportovní redakce ČT. "Normálně jsme spolu telefonovali, byl v pohodě, bavili jsme se o dovolené. A najednou se ztratil," vypráví Svěcený.

"Myslel jsem si, že se přerušil signál a pak se zase vrátil. Slyšel jsem, jak tam ztěžka dýchá. Nevím, co se stalo," říká Svěcený.

Fámu, že snad Přibyla někdo zastřelil, Svěcený nepotvrzuje. "Ne, žádný výstřel jsem rozhodně neslyšel."

"Nezlobte se, vím, na co se chcete zeptat. Ale já dneska opravdu s médii mluvit nebudu, promiňte," reagoval na telefonát deníku Aktuálně.cz Dušan Svoboda, generální ředitel Sparty.

"Lékař provedl ohledání těla muže, kterému už nebylo pomoci. Příčina úmrtí je v šetření policie, " sdělila mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Aktualizujeme

reklama