reklama

Mistr světa a střelec mezi brankáři Rogerio Ceni ukončil kariéru

Rogerio Ceni. www.youtube.com
Nejlepší střelec mezi brankáři Rogerio Ceni se rozhodl v necelých třiačtyřiceti letech ukončit kariéru. Mistr světa z roku 2002 už svůj gólový účet nerozšíří.

Sao Paulo - Brazilský nejlepší střelec mezi brankáři v historii Rogerio Ceni včera ukončil fotbalovou kariéru. Mistr světa z roku 2002 odchytal téměř čtvrtstoletí za FC Sao Paulo. Za tým z největšího města Brazílie a reprezentaci odchytal dohromady 1256 zápasů, ve kterých si připsal 131 branek.

Do nové životní etapy po konci té fotbalové mu popřál i Ronaldinho.

Přestože Ceni patřil mezi skvělé brankáře lidé si ho budou ještě dlouho pamatovat hlavně díky jeho střeleckým schopnostem. Vždyť 131 branek za celou kariéru nedá ani drtivá většina útočníků.

Ceni začal střílet branky v roce 1997, od této doby se z něj stal expert na pokutové a přímé kopy. Gólově nejplodnější ročník zaznamenal v roce 2005, kdy zaznamenal 25 branek. Ve stejném roce dokonce jeho Sao Paulo porazilo Liverpool ve finále Mistrovství světa klubů. S reprezentací zase vyhrál Mistrovství světa v roce 2002 a Konfederační pohár z roku 1997.

Ceni si zaslouží obdiv nejen za své branky. Ale také za oddanost mateřskému týmu. Už před dvěma lety překonal rekord Pelého v počtu zápasů za jediný klub. Jeho konečné číslo v kolonce odehraných zápasů za jediný klub už asi jen těžko někdo překoná.

reklama