Mistr světa Puyol ukončil reprezentační kariéru

14. 7. 2010 13:30
Torres kvůli zranění nestihne začátek Premier League
Tímto gólem pomohl Carles Puyol Španělsku do finále MS
Tímto gólem pomohl Carles Puyol Španělsku do finále MS | Foto: Reuters

Praha - Odejít na vrcholu, to se poštěstí jen málokterému sportovci. Obránce španělských mistrů světa Carles Puyol však v 32 letech usoudil, že už toho v národním týmu udělal pro svou vlast dost a rozhodl se ukončit reprezentační kariéru.

Podle listu Marca se kapitán FC Barcelona definitivně rozhodl poté, co už loni v listopadu svůj konec v národním týmu naznačoval.

Podle Marcy přemlouvali Puyola k prodloužení jeho reprezentační kariéry trenér Vicente del Bosque i sportovní ředitel svazu a bývalý Puyolův spoluhráč z národního týmu Fernando Hierro. Ani jeden však neuspěl.

Puyol, který v nedělním finále mistrovství světa zaznamenal svůj 90. zápas v reprezentaci, vstřelil tři branky. Tou poslední byl semifinálový gól do sítě Německa, čímž rozhodl o postupu Španělska do finále proti Nizozemsku.

A právě proti tomuto soupeři započal nevysoký Katalánec s dlouhými loknami reprezentační kariéru. Zatímco před deseti lety Španělsko prohrálo v přípravném utkání 1:2, v neděli vyhrálo 1:0 a získalo historicky první titul mistrů světa.

Torres nestihne začátek Premier League

Úplně jiné problémy má nyní Puyolův spoluhráč z reprezentace Fernando Torres. Ten kvůli přetrhnutému svalu v levém stehnu nejspíš zmešká začátek nové sezony anglické ligy.

Fernando Torres příliš šťastný šampionát nezažil
Fernando Torres příliš šťastný šampionát nezažil | Foto: Sport

Šestadvacetiletý útočník tak podle agentury AP nezasáhne do úvodních bojů Premier League, která začíná 14. srpna.

Útočník Liverpoolu, který se zraněním laboroval prakticky v celé sezoně, doplatil na situaci ze závěru finále, když se mohl řítit sám na nizozemskou bránu. Natáhl si ale sval a Španělé museli dohrát poslední minuty prodloužení v deseti.

Přitom Torres nastoupil do zápasu jen na posledních patnáct minut, v nichž Španělé o titulu mistrů světa rozhodli. Do základní sestavy se nedostal ani v semifinále, protože se nedostal do formy po rekonvalescenci operovaného kolena.