reklama

Mistrovská Plzeň hlásí další posilu, z Jihlavy přišel Kučera

Tomáš Kučera v souboji s Milanem Barošem Tomáš Kučera v souboji s Milanem Barošem autor: Dalibor Sosna
Ofenzivní záložník Tomáš Kučera za Vysočinu odehrál šedesát zápasů a vstřelil šest branek.

Plzeň - Další posilu před novou sezonou hlásí mistr Synot ligy Viktoria Plzeň. Kádr Západočechů v pondělí vyztužil Tomáš Kučera.

Brzy čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista přichází do klubu z Vysočiny Jihlava zatím na roční hostování s následnou přestupní opcí.

"Měl jsem na výběr z více variant, nakonec jsem se ale po zralé úvaze rozhodl pro plzeňské angažmá," uvedl Kučera v tiskové zprávě. "Z Jihlavy se mi neodchází vůbec lehce. Byl jsem zde maximálně spokojený a měl jsem tady veškeré zázemí. Byl bych ale srab, kdybych tuto velkou sportovní výzvu ve čtyřiadvaceti letech nepřijal."

"Tomáš je velmi talentovaný fotbalista, který se přes mladý věk stal jednoznačně jednou z hlavních osobností jihlavského týmu. V lize má odehráno velké množství zápasů, měli jsme tak dostatek možností k jeho pečlivému pozorování," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Chceme rozšířit kvalitu a konkurenci v rámci záložní řady a pevně věříme, že Tomáš nám může okamžitě pomoci. Je hladový po úspěchu a takové hráče hledáme," dodal Šádek.

Kučera v šedesáti ligových duelech za Vysočinu nastřílel šest branek, ve druhé lize si zahrál devětatřicetkrát a přidal jeden gól. 

Ještě před Kučerou Plzeň posílili Aleš Matějů a Jan Suchan, s týmem ale zůstává pouze první jmenovaný, druhý ji kvůli akvizici Kučery odešel na hostování zpět od Příbrami.


reklama