Mistrovská Plzeň začala přípravu sedmi góly v městském derby

20. 6. 2015 13:06
Výsledky sobotních přípravných fotbalových zápasů.
Radost fotbalistů Plzně - ilustrační foto.
Radost fotbalistů Plzně - ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň v úvodním zápase letní přípravy zvítězili v městském derby na hřišti vítěze krajského přeboru ZČE Plzeň vysoko 7:1. Úřadující ligový mistr dal šest branek po přestávce a dvakrát se trefili Tomáš Hořava s mladíkem Dominikem Hradeckým.

V sestavě Plzně ještě chyběli reprezentanti včetně nové posily Jana Kopice. Naopak další noví hráči Aleš Matějů, Tomáš Kučera a Egon Vůch už nastoupili, žádný z nich se ale gólově neprosadil.

Trenér Viktorie Miroslav Koubek zkoušel některé hráče i na nezvyklých pozicích. Záložník Milan Petržela tak odehrál druhý poločas na pravé straně obrany, krajní bek Matějů zase nastoupil na stoperu.

"Sehráli jsem utkání z poměrně velké zátěže. Hodně jsme trénovali, kluci tahají nohy. Chvíli trvalo, než se mužstvo patřičně rozběhalo, dokud měl soupeř dostatek sil, dobře bránil," řekl po klubové internetové stránky trenér Koubek.

"Druhou půli po prostřídání a s úbytkem sil soupeře jsme dominovali. Byl to dobrý soupeř na úvod, hráči toho mají dost, proto hrajeme první zápasy s relativně slabšími soupeři," dodal.

Přípravná fotbalová utkání:

SK ZČE Plzeň - Viktoria Plzeň 1:7 (0:1)

Branky: 70. Bednář - 55. a 81. Hořava, 76. a 84. Hradecký, 42. Vaněk, 51. Hejda, 69. Mahmutovič.

Sestava Viktorie Plzeň, I. poločas: Bolek - Rajtoral, Matějů, Hejda, Medveděv - Petržela, Kučera, Vaněk, Vůch - D. Černý, Holenda. II. poločas: Pavlík - Petržela, Hejda, Matějů, Mlynařík - Hradecký, Kučera - Vůch, Hořava, Hrdlička - Mahmutovič. Trenér: M. Koubek.

Slovan Hrádek nad Nisou - FK Jablonec 0:4 (0:1)

Branky: 20. Romera, 52. Mihálik, 82. Mingazov, 83. Moulis.

Sestava Jablonce:

I. poločas: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, Mišůn - Hübschman, M. Pospíšil - Crnkič, Houser, V. Vukadinovič - Wágner.

II. poločas: Špit - Romera (69. Houser), Drozd, Beneš, F. Novák - Kubista, Rossi - Moulis, Mingazov, Mihálik - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Polonia Bytom - Dukla Praha 0:4 (0:1)

Branky: 33. Juroška, 54. Manzia, 75. Jakub Mareš, 79. Néstor.

Sestavy Dukly:

I. poločas: Chudý - Juroška, Štetina, Hlinka, Vrzal - Gedeon, Marek Hanousek, Čajič - Berger, Čapek, Beauguel.

II. poločas: David Tetour - Hašek, Jeřábek, Hlinka, Vojkovič - Považanec, Daniel Tetour, Čajić (60. Koval) - Čapek (60. Néstor), Jakub Mareš, Manzia. Trenér: Kozel.

Nové Město na Moravě - 1. FC Slovácko 2:5 (1:4)

Branky Slovácka: Kovář 2, Valenta, Hlúpik a Sadílek po 1.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Daněk - Reinberk, Košút, Hoffman, Prajza - Hlúpik, Valenta, Daníček, Havlík, Kerbr - Kovář.

II. poločas: Heča - Reinberk, T. Rada, Jacko, Prajza - Galuška, Sadílek, Šumulikoski, Havlík, Civič - Diviš. Trenér: Habanec.