Slavia poprvé v sezoně prohrála. Boleslavi stačil jeden gól

18. 8. 2012 20:15
Fotbalisté Slavie poprvé v novém ligovém ročníku prohráli. Po třech předchozích remízách prohráli ve 4. kole první ligy na hřišti Mladé Boleslavi.
Kamil Čontofalský (vlevo) ani Martin Latka první porážce Slavie v ligové sezoně nezabránili | Foto: Dalibor Sosna

Mladá BoleslavFotbalisté Slavie poprvé v novém ligovém ročníku prohráli. Po třech předchozích remízách padli ve 4. kole Gambrinus ligy na hřišti Mladé Boleslavi 0:1.

Tři body zajistil Středočechům gólem v 18. minutě zápasu Ondřej Kúdela.

Boleslav se díky druhé výhře v sezoně posunula na čtvrté místo, za vedoucí trojicí Sparta, Jablonec, Brno však zaostává jen kvůli horšímu skóre.

Naopak Slavia se propadla na 12. místo.

Slavie měla první šanci zápasu

Sešívaní přitom nezačali zápas špatně. Už ve druhé minutě parádně rozběhl Čonka krajana Juhara, který našel ve vápně úplně volného Škodu. Ten se ale proti Šedovi neprosadil.

Po hříchu to ale byla na dlouho poslední kloudná slávistická akce. "Úvod zápasu nám nevyšel, domácí byli lepší a nakonec jsme inkasovali zase dost hloupou branku," řekl pro Českou televizi kouč hostí Petr Rada.

Připomněl tak nakonec klíčový okamžik zápasu, po dalším ze série rohů boleslavských vrátil míč do ohně Mareš, hosté jej ale dopravili pouze na hranici vápna. Tam si pohrál Kúdela elegantně s Čonkou a ještě noblesněji zakončil - 1:0.

Škodu inkasový gól hodně mrzel

"Zase jsme dostali hloupou rychlou branku," zlobil se po zápase útočník Škoda, který poukázal na fakt, že Slavie letos ani jednou neotevřela účet zápasu jako první.

Jestliže tempo v závěru první půle ve velkém vedru opadlo, do druhého poločasu vtrhli hosté pořádně ostře. Možná i proto, že teplota vzduchu klesla poté, co zmizelo z obzoru slunce.

Jenže z tlaku slávisté nic vytěžit nedokázali. "Chodili jsem do vápna v málo lidech a mě míče de facto míjeli," hledal příčinu ex-bohemácký forvard Slavie.

Jedinou šanci na vyrovnání si hosté připravili až zhruba patnáct minut před koncem, kdy do vápna vtrhnul Zmrhal, poslal před branku střílený centr na Kisela, který nedokázal míč poslat do prázdné branky.

Nejlepším hráčem zápasu byl Johana

"Až na tu jednu šanci jsme je dokázali skvěle uskákat. Hráli to celý zápas na Škodu, kterého jsme ubránili a jelikož jsme dali jeden gól, tak jsme zaslouženě vyhráli," zhodnotil zápas jeho nejlepší muž - Petr Johana.

Zkušený stoper domácích si totiž po celý zápas dokázal poradit právě se Škodou, v závěru a při standardních situacích i s Latkou (Přestože toho v první půli dvakrát bránil více rukama než tělem).

"Odehrál výborné utkání. Ale nejen on. Kluci ukázali charakter a taktickou vyspělost," poděkoval na závěr svým svěřencům kouč Miroslav Koubek.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 18. Kúdela. Rozhodčí: M. Paták - Filípek, Moláček. ŽK: Bořil, Zbrožek, Kysela - Latka, Juhar, Petrák. Diváci: 3726.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Zbrožek, Šírl - Bořil, Brunclík, Kúdela - Sivrič (90. Nešpor), Mareš (84. Kulič), Ondřejka (61. Magera). Trenér: Koubek.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka (65. Zmrhal) - Petrák, Jarolím (65. Tusjak) - Vošahlík, Kisel, Juhar - Škoda. Trenér: Rada.