Mladá Boleslav čtyřmi góly přejela Olomouc, po pěti minutách vedla 2:0

Aktualizováno 22. 4. 2016 23:03
Mladá Boleslav si v předehrávce 26. kola Synot ligy přesvědčivě poradila se Sigmou Olomouc. Vítězství 4:1 se rodilo už v úvodu utkání, Boleslav totiž vedla už v 5. minutě o dvě branky.
FC Mladá Boleslav.
FC Mladá Boleslav. | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Domácí Mladá Boleslav si v předehrávce 26. kola Synot ligy poradila se Sigmou Olomouc 4:1. O jejich výhře rozhodli Pavel Čmovš, Jan Chramosta, Tomáš Přikryl a Ladislav Takács, za hosty v první půli snížil na 1:2 Šimon Falta. Středočeši si díky vítězství upevnili třetí místo v tabulce, naopak Sigma promarnila možnost dotáhnout se na čtrnáctou Příbram, které patří poslední nesestupová příčka.

Los není jednoduchý, ale Evropa je blízko, ví Jarolím

"S ohledem na poháry to vypadá nadějně, ale není konec. Závěr máme těžký. Příště hrajeme v Jihlavě, která hraje o všechno. Navíc Plzeň, Bohemka a s Libercem můžeme hrát přímý souboj o třetí místo. K tomu ještě finále poháru," řekl trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Boleslav byla od začátku jasně lepší a bez větších problémů potvrdila, proč má nejlepší útok v lize. Už v šesté minutě otevřel po rohu skóre hlavou stoper Čmovš a o tři minuty později dostal mezi obránce Sigmy míč Chramosta a přidal druhou branku.

Olomouc poslal do kolen její odchovanec

"Připravujeme se na to týden a po první standardce hned dostaneme gól. Vzápětí další jednoduchá situace, jako je náběh Chramosty, a my to opět nezvládneme. V tu chvíli byly pocity hodně špatné," připustil olomoucký kouč Václav Jílek.

Olomouci se sice vzápětí z ojedinělé útočné akce podařilo snížit zásluhou Falty, ale Středočeši si ve 20. minutě vzali dvoubrankové vedení zpět. Postaral se o to olomoucký odchovanec Přikryl, kterého do sóla poslal kapitán Magera a připsal si už druhou asistenci v zápase.

"Magy dostal balon, už mi to jen prostrčil. Viděl jsem, že brankář vyběhl, snažil jsem si ho obhodit. Pak stačilo trefit bránu," líčil Přikryl, který je olomouckým odchovancem. "Samozřejmě mě mrzí, v jaké je Olomouc situaci. Přeji jí, aby se udržela, bude to mít ale těžké," dodal.

Krátce po přestávce mohla Sigma zápas zdramatizovat, když šel Falta sám na brankáře Diviše, ale neuspěl, stejně tak i dorážející Ševčík. Dlouhý úsek plný faulů a žlutých karet poté ukončil až v 74. minutě gól boleslavského Takácse, který napálil míč pod břevno. V nastavení ještě zahodil obrovskou příležitost domácí Kalabiška.

"Bylo by dobré, kdyby dnešní výkon znamenal návrat střelecké produktivity. V závěru by se nám totiž hodila. Stále to ale nebylo podle našich představ. Bylo tam dost laciných ztrát a propadali jsme ve středu hřiště," řekl Jarolím.

"Po takovém výkonu je naše situace tristní. Boleslav byla lepší technicky, a když k tomu přidáme taktické chyby, neměli jsme šanci. Já viděl odevzdané mužstvo, které jen čeká na ránu z milosti," dodal Jílek.

Boleslav si díky vítězství prodloužila sérii neporazitelnosti už na dvanáct soutěžních zápasů a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok před čtvrtým Libercem, který však v sobotu hraje v Ostravě. Od druhé Sparty dělí Středočechy bodů pět, ale i letenský celek má utkání k dobru.

Olomouc si pohoršila v boji o záchranu, když zaostává o tři body za Příbramí, která navíc může Sigmě odskočit v případě bodového zisku v sobotu v Brně.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 4:1 (3:1)

Branky: 3. Čmovš, 6. Chramosta, 20. Přikryl, 74. Takács - 7. Falta. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Pilný. ŽK: Čmovš, Takács, Fleišman, Magera - Houska, Navrátil, Štěrba, Mahmutovič. Diváci: 1987.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Kalabiška, Rada, Magera, Takács (82. Klobása), Přikryl (86. Vodháněl) - Chramosta (67. Ščuk). Trenér: Jarolím.

Olomouc: Reichl - Hála, Radakovič (25. Štěrba), Šindelář, Vepřek (64. Mahmutovič) - Navrátil, Houska, Ordoš (77. Malec), Ševčík, Falta - Petr. Trenér: Jílek.