20. 11. 2010 20:25
Liga: Liberec - Ústí 3:0, Boleslav - Slavia 3:1
Slávisté na podzim příliš důvodů k radosti neměli.
Slávisté na podzim příliš důvodů k radosti neměli. | Foto: Jakub Šafránek

Mladá Boleslav - Z tristní bilancí tří zápasů, sedmi remíz a sedmi porážek zakončili podzimní část Gambrinus ligy fotbalisté pražské Slavie.

Další porážku jí v sobotním zápase 17. kola uštědřila Mladá Boleslav, která na svém stadionu Pražany porazila 3:1.

Trenér Slavie Michal Petrouš dal přednost mladíkům, v útoku nastoupil ke své premiéře hráč B týmu Pázler. Tento tah se ale Slavii nevyplatil a už v 7. minutě inkasovala.

Ofsajd, který nebyl.Viktorii poškodila chyba rozhodčího
Fotbalisté Plzně opět ztratili, prohráli na Bohemians
Jsou to báchorky, odmítá obvinění z korupce Psotka

Po přetaženém rohu se na zadní tyči prosadil Václav Procházka, kterého trestuhodně neuhlídal Hubáček.

Na hřišti to v prvním poločase vypadalo, jako kdyby Slavia nebojovala o sestup. Její hráči předváděli chodící fotbal a jelikož ani Boleslav nepředváděla svůj nejlepší výkon, hrál se podprůměrný zápas.

Na začátku druhé části Slavii pomohl dar z nebes. Po rohu neustrážil v souboji "dvou věží" Rolko Koubského a ten pohodlně vyrovnal.

Rozhodl ex-slávista Toleski

Jenže uběhlo 50 vteřin a Slavia dostala těžké K.O. Kousek za vápnem si míč přiťukl bývalý Slávista Toleski a přesnou ranou poslal mladoboleslavské do vedení.

Za dalších pět minut se zblízka prosadil střelec Kulič a Slavia už se na odpověď nezmohla. V tabulce tak zůstává na 14. místě. Boleslav je třetí, čtyři body za Spartou.

Radův Liberec válí

Deset bodů ze čtyř zápasů a skóre 8:1. Taková je bilance trenéra Petra Rady na lavičce ligového Slovanu Liberec.

Severočeši pomalu šplhají tabulkou vzhůru, v posledním podzimním kole porazili na svém stadionu nováčka z Ústí nad Labem 3:0.

Domácí v zápase předvedli ofenzivní smršť a ústečtí mohli být rádi, že první poločas prohráli pouze o jeden jediný gól. Ten vstřelil slovenský středopolař Breznanik ve 36. minutě, kdy pohotově střílel levačkou z voleje ke vzdálenější tyči.

Ve druhé půli přidali v euforii hrající Liberečané další góly a rozjásali své fanoušky. V 62. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jan Nezmar, který se z pozice stopera, na níž odehrál utkání v Plzni, vysunul zpět na svůj obvyklý post na hrotu útoku.

Bosančičův krásný gól

Třetí hřebíček do ústecké rakve zatloukli hráči Slovanu o šest minut později. A stálo to za to. Po krásné kombinaci přihrával Kerič před branku Bosančičovi, ten obehrál gólmana Bučka, oklamal i dobíhajícího obránce a míč v lehkém poklusu dovedl až do branky, kde ho těsně za brankovou čarou zastavil.

Liberec díky vítězství poskočil na sedmou příčku před Bohemians.

17. kolo první fotbalové ligy:

FC Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
Branky: 36. Breznaník, 62. Nezmar, 68. Bosančič. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Bosančič - Vrtělka. Diváci: 3910.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Štajner, Gecov, Bosančič (88. Papoušek), Breznaník (84. Vlasko) - Kerič (78. Vácha), Nezmar. Trenér: Rada.
Ústí: Buček - Hyčka (32. Džuban), Polák, Valenta, Janů - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek (74. Gibala)- Veverka (66. Krbeček), Jindráček. Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:1
(1:0)
Branky: 7. Procházka, 51. Toleski, 56. Kulič - 50. Koubský. Rozhodčí: Kovařík - Štěrba, Koval. ŽK: Sedláček - Dembélé, Pázler, Koubský, Hubáček, Kisel. Diváci: 3328.

Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (64. Sedláček) - Kulič (85. Kysela), Toleski (90. Volf). Trenér: Stanner.
Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Dembélé (61. Jarolím) - Janda, Kisel, M. Černý - Pázler (67. Hloušek), J. Černý. Trenér: Petrouš.