reklama

Mladá Boleslav získala na hostování Wágnera a Hrušku

Tomáš Wágner v akci. Tomáš Wágner v akci. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalisté Mladé Boleslavi získali do útoku druhou posilu z Plzně v podobě Tomáše Wágnera.

Plzeň - Fotbalisté Mladé Boleslavi získali do útoku druhou posilu z Plzně v podobě Tomáše Wágnera. Kluby se dohodly na ročním hostování s opcí. Již v pondělí proběhla mezi druhým a třetím týmem uplynulé sezony první ligy i výměna Jana Chramosty do Plzně za Michala Ďuriše. I v jejich případě jde o hostování.

"Tomáš odchází na roční hostování s opcí. Toužil po větším herním vytížení, které by vzhledem k počtu a kvalitě útočníků v Plzni neměl zaručeno," uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Čtyřiadvacetiletý hrotový útočník přišel do Plzně v lednu 2012 z Příbrami, jejímž je odchovancem. Následně ještě v Příbrami hostoval, ale v uplynulé sezoně už patřil do hlavního kádru Plzně a v 25 ligových zápasech dal osm gólů; byl tak druhým nejlepším střelcem po Stanislavu Teclovi. Rovněž rozhodl gólem o tom, že Plzeň postoupila ze základní skupiny Ligy mistrů do jarních bojů Evropské ligy. Celkem má na kontě 121 ligových startů a 29 branek.

V kádru Mladé Boleslavi Wágner nahradí Martina Nešpora, který v pondělí zamířil na přestup do Sparty.

Do Boleslavi míří také Hruška

V Mladé Boleslavi bude v příští sezoně hostovat také brankář Příbrami Aleš Hruška. Osmadvacetiletý gólman ve dvanáctém týmu uplynulého ročníku odchytal dohromady čtyři a půl sezony a vypracoval se i do role kapitána. Hostování v Příbrami si naopak prodlouží kmenový útočník Mladé Boleslavi Jakub Řezníček.

"Přejeme Alešovi, že bude chytat v mužstvu, které bude hrát evropské poháry. Byl opora našeho mužstva a odehrál za nás hodně zápasů, cítil jsem povinnost mu to hostování umožnit," uvedl na klubovém webu prezident Příbrami Jaroslav Starka.

Hruška působil v Příbrami nejprve na jaře 2009 a potom v letech 2010 až 2014. Odchovanec Sparty předtím chytal také v jiném pražském celku Žižkově, za letenský tým si první ligu nikdy nezahrál. Celkem Hruška v nejvyšší soutěži odchytal 138 utkání.

Šestadvacetiletý Řezníček v uplynulém ročníku pomohl Příbrami sedmi góly k záchraně. Vedle něj by v létě měli přijít ještě další dva kmenoví fotbalisté Mladé Boleslavi. Jedním z nich by mohl být gólman, jelikož nyní jsou v Mladé Boleslavi vedle Hrušky také Miroslav Miller, Jakub Diviš, Hidajet Hankič a navrátilec z hostování v Nizozemsku Jan Šeda.

reklama