reklama

Mládežnické fotbalové reprezentace povedou dvojice trenérů

Pavel Hoftych. Pavel Hoftych. autor: CPA Eduard Erben
Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes schválil nový trenérský model u mládežnických reprezentací

Olomouc - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes schválil nový trenérský model u mládežnických reprezentací, u nichž budou působit dvojice koučů. Národní tým do 20 a 19 let povedou Pavel Hoftych s Pavlem Malurou, osmnáctku a sedmnáctku Michal Petrouš s Alešem Čvančarou a šestnáctku a patnáctku Václav Černý s Petrem Janouškem.

Trenéři se budou reprezentacím věnovat na plný úvazek a skončí v klubech. "Budou to profesionální dvojice trenérů. Vize je taková, že budou mít zodpovědnost jako hlavní trenéři za jednotlivé kategorie a zároveň budou asistenty u svých kolegů," řekl na tiskové konferenci generální sekretář asociace Rudolf Řepka.

Hoftych bude například působit jako hlavní kouč u dvacítky a asistenta mu bude dělat Malura. Ten pro změnu povede devatenáctku a Hoftych mu u ní bude asistovat.

FAČR má před sebou sobotní "nevolební" valnou hromadu, jejím hlavním tématem by měly být finance. "Delegáti se dozví, jak fotbalová asociace hospodařila v uplynulém roce a bude tam jednoznačně řečeno, jak to bude vypadat v letošním roce. Mimo zpráv výkonného výboru a jednotlivých volených komisí tam bude přednesena jednoznačná konstrukce, jak se budou dělit členské příspěvky. Nebude to nic převratného," uvedl Řepka.

Předseda asociace Miroslav Pelta na zasedání výkonného výboru také uvedl, že chce pokračovat v řešení napjaté situaci mezi ním a fanoušky na stadionech.

reklama