reklama

Mladí Číňané v Německu opustili hřiště. Vadily jim tibetské vlajky v hledišti

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Čínská fotbalová reprezentace do 20 let hraje v Německu přátelská utkání proti týmům ze čtvrté ligy. V Mohuči se Číňanům nelíbily tibetské vlajky v hledišti.

Berlín - Rozpačitě začala série zápasů čínské fotbalové reprezentace do 20 let s týmy čtvrté německé ligy. Během prvního poločasu utkání na hřišti TSV Schott Mohuč několik fanoušků na stadionu vyvěsilo tibetské vlajky, čínští mladíci odmítli pokračovat ve hře a odešli do šaten.

Neymar se v PSG trápí. V slzách odešel z tiskové konference, přestupu do Francie prý lituje Neymar se v PSG trápí. V slzách odešel z tiskové konference, přestupu do Francie prý lituje Čtěte zde

Po 25 minutách se protestující diváci podle agentury SID nechali od pořadatelů přesvědčit, aby vlajky schovali. Zápas, který živě vysílala televize v Číně, mohl pokračovat. Žádné další incidenty už nenásledovaly.

Čínská dvacítka se zápasy v Německu s účastníky Regionalligy Südwest snaží co nejlépe připravit na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Navzdory původní silné kritice odsouhlasili projekt naplánovaný německým svazem zástupci téměř všech týmů v soutěži. Každý z klubů dostane za utkání s Číňany odměnu 15.000 eur (383.000 korun).

reklama