Mladíci Slavie zvítězili v Youth League na hřišti Genku

14. 9. 2022 18:17

Fotbalisté Slavie do 19 let v úvodním utkání 1. kola mistrovské části UEFA Youth League porazili 2:1 Genk. "Sešívaní" uspěli na hřišti belgického favorita navzdory tomu, že hráli většinu utkání v oslabení. Odveta je na programu 5. října v Praze.

Slavii poslal do vedení v sedmé minutě Konečný. V 21. minutě dostal červenou kartu Planka, Pražané ale v oslabení neinkasovali a naopak čtvrthodinu před koncem přidal druhý zásah z pokutového kopu Zachoval. To už hrál o deseti i belgický osmifinalista posledního ročníku soutěže po vyloučení Kongola. V 86. minutě vstřelil kontaktní gól do odvety Carpe.

Vítěz dvojzápasu postoupí do 2. kola, ze kterého vede cesta do vyřazovací fáze soutěže. V ní se týmy z mistrovské části střetnou už i s postupujícími celky ze skupinové fáze, v níž soupeří výběry klubů hrajících Ligu mistrů. Plzeňští mladíci úvodní dvě utkání s Barcelonou a Interem Milán prohráli shodně 0:3.