Berardi hattrickem skolil AC Milán, Cagliari sestupuje

Aktualizováno 17. 5. 2015 17:22
Útočník Domenico Berardi rozhodl hattrickem o výhře Sassuola 3:2 v zápase italské fotbalové ligy s AC Milán.
Domenico Berardi
Domenico Berardi | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Cagliari se stali posledním sestupujícím týmem z italské ligy. S Palermem v 36. kole prohráli 0:1, český záložník Josef Hušbauer nebyl ani na lavičce poraženého celku. AS Řím se po vítězství 2:1 nad Udine vrátilo na druhou pozici, zajišťující účast v základní skupině Ligy mistrů, a má náskok jednoho bodu na městského rivala Lazio.

Útočník Domenico Berardi rozhodl hattrickem o výhře Sassuola 3:2 nad AC Milán a svěřenci Filippa Inzaghiho porážkou definitivně ztratili šanci bojovat o evropské poháry.

Cagliari potřebovalo v posledních třech kolech získat plný počet bodů, aby mohlo uvažovat o setrvání v Serii A. O jeho domácí prohře s Palermem ale rozhodl už v deváté minutě Vázquez. Sardinský celek, který dvakrát trénoval také český trenér Zdeněk Zeman, působil v nejvyšší soutěži nepřetržitě od sezony 2004/05.

Bergamo se tak i přes prohru 1:4 s FC Janov zachránilo, hostům k výhře pomohl dvěma góly Falqué. Janov se posunul na páté místo, zajišťující účast v základní skupině Evropské ligy, o bod před Fiorentinu, jež má zápas k dobru.

AS Řím nezačal v utkání s Udine dobře, v 19. minutě se nechal snadno obrat o míč obránce Manolas a střelu Théréaua gólman De Sanctis vyrazil pouze k Pericovi, který poslal hosty do vedení. V závěru poločasu ale po Tottiho pasu vyrovnal nikým nehlídaný Nainggolan.

Rozhodující okamžik nastal v 65. minutě, kdy se po zmatku v obraně hostů dostal k míči Torosidis a překonal svého krajana Karnezise. Římané se snažili následně navýšit náskok, dvakrát však trefili pouze brankovou konstrukci.

Teprve dvacetiletý Berardi, který v Sassuolu hostuje z Juventusu Turín, zařídil týmu v duelu s AC Milán za 31 minut dvougólové vedení. Hosté se však zásluhou branek Bonaventury a Alexe vrátili do zápasu. Od 57. minuty milánský celek hrál právě bez vyloučeného Bonaventury a v přesilovce Berardi rozhodl o tříbodovém zisku pro Sassuolo.

Člen italské reprezentace do 21 let se v této sezoně trefil již čtrnáctkrát. Do sítě AC Milán nastřílel Berardi hattrick už podruhé a je jediným hráčem v historii italské ligy, kterému se to podařilo.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Sassuolo - AC Milán 3:2 (13., 31. a 77. Berardi - 33. Bonaventura, 51. Alex), Bergamo - FC Janov 1:4 (18. Pinilla z pen. - 61. a 73. Falqué, 30. Pavoletti, 57. Bertolacci), Cagliari - Palermo 0:1 (9. Vázquez), FC Turín - Chievo 2:0 (51. a 69. López), Hellas Verona - Empoli 2:1 (24. Moras, 67. Sala - 6. Saponara), AS Řím - Udine 2:1 (45. Nainggolan, 65. Torosidis - 19. Perica).

1. Juventus Turín 36 25 8 3 67:21 83
2. AS Řím 36 18 13 5 51:28 67
3. Lazio Řím 36 20 6 10 66:34 66
4. Neapol 35 17 9 9 64:45 60
5. FC Janov 36 15 11 10 58:42 56
6. Fiorentina 35 15 10 10 52:44 55
7. Sampdoria Janov 36 13 15 8 45:39 54
8. Inter Milán 36 13 13 10 53:42 52