Modeste zničil třemi góly Daridovu Herthu, Lipsko opět prohrálo

18. 3. 2017 17:52
Fotbalová Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě prohrála 2:4 s Kolínem nad Rýnem. Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas při vítězství Brém 3:0 nad druhým Lipskem.
Hertha s Vladimírem Daridou v sestavě tentokrát prohrála
Hertha s Vladimírem Daridou v sestavě tentokrát prohrála | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Kolína nad Rýnem porazili v zápase dvou týmů bojujících o účast v evropských pohárech Herthu Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě 4:2 a na šesté příčce německé ligy se přiblížili svému soupeři na rozdíl tří bodů. O vítězství domácích rozhodl hattrickem francouzský útočník Anthony Modeste.

Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál celý zápas při vítězství Brém 3:0 nad druhým Lipskem. Jan Morávek se vrátil po zranění do sestavy Augsburgu, při remíze 1:1 s Freiburgem odehrál 64 minut.

Kolín o vítězství rozhodl už v průběhu prvního poločasu, jenž ovládl 3:0. První gól vsítil v 6. minutě japonský útočník Juja Osako, v závěru úvodního dějství pak v krátkém sledu dvakrát skóroval Modeste.

Hertha sice na začátku druhé půle snížila zásluhou pokutového kopu Vedada Ibiševiče, v 63. minutě se ale po rychlém brejku opět prosadil francouzský střelec. Byl to už jeho 22. gól sezony a ztrácí tak pouze jednu branku na nejlepšího střelce bundesligy Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu. Na konečných 4:2 upravil v 69. minutě John Brooks.

Fotbalisté Lipska potřetí za sebou nevyhráli a dál ztrácejí z druhého místa na vedoucí Bayern Mnichov deset bodů. Na hřišti Werderu Brémy prohráli 0:3, domácím pomohl už v pátém zápase v řadě gól ze standardní situace.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka porazil na svém hřišti 1:0 Leverkusen a udržel domácí neporazitelnost. Upevnil si tak čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Augsburg - Freiburg 1:1 (38. Stafylidis - 30. Niederlechner z pen.), Brémy - Lipsko 3:0 (34. Junuzovic, 59. Grillitsch, 90. Kainz), Hoffenheim - Leverkusen 1:0 (62. Wagner), Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 4:2 (35., 37. a 63. Modeste, 6. Osako - 50. Ibiševič z pen., 69. Brooks), Wolfsburg - Darmstadt 1:0 (45.+1 Gómez), Eintracht Frankfurt - Hamburk 0:0.