Opavskou jízdu pohárem ukončil až Zlín ve finále

Ševci se v modro-žlutém moři neutopili a pohár si odvezli do Zlína
V zaplněném hledišti Androva stadionu sice fanoušci Opavy zaplnili celou velikou tribunu,...
... ale domácí pohár MOL Cup vyhráli fotbalisté Zlína
Ve středečním finále v Olomouci porazili druholigového soupeře 1:0, o jejich vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu.
Zlín navázal na pohárový triumf z roku 1970 a soutěž ovládl podruhé v historii.
17. 5. 2017 19:20
Fotbalisté Zlína podruhé triumfovali v poháru, v Olomouci si poradili s druholigovou Opavou gólem Roberta Bartolomea.

Olomouc - Fotbalisté Zlína triumfovali v českém fotbalovém poháru - MOL Cupu. Ve středeční finále hraném v Olomouci porazili druholigovou Opavu 1:0. Jediný gól zápasu dal ve 20. minutě Robert Bartolomeu.

Zlínští tak napravili pošramocenou pověst z nepodařené jarní části ligy a navázali na pohárový triumf z roku 1970.

Opavě se ve finále nepodařilo zlomit nepříznivou bilanci týmů z nižších soutěží, které neuspěly ani v jednom z předchozích tří případů. V roce 1997 podlehla Dukla Slavii, o tři roky později Ratíškovice Liberci a v roce 2009 Slovácko Teplicím.

Nehrálo se jen o domácí trofej, ale také o šanci bojovat v evropských pohárech.  Pokud Manchester United vyhraje ve finále Evropské ligy nad Ajaxem Amsterodam, půjde vítěz českého poháru přímo do základní skupiny příštího ročníku této soutěže, což by mu vyneslo přibližně 70 milionů korun.

Opava musela bojovat bez Pospěcha

V opavské základní sestavě nakonec chyběl bývalý reprezentant Pospěch, naopak do té zlínské se vrátil uzdravený útočník Beauguel a také brankář Dostál.

"Ševci" začali lépe. V desáté minutě vypálil z dálky Hnaníček a brankář Fendrich jeho střelu vyrazil k Holíkovi, který stál v ofsajdu. Za deset minut už Zlín slavil vedení. Bartolomeu si narazil s Beauguelem a ranou na přední tyč překvapil Fendricha. Zlínský záložník dal svůj druhý jarní gól.

Hned za pět minut mohli Slezané srovnat, ale Smolovu střelu po závaru ve vápně skvěle vytáhl brankář Dostál na roh. Stejný hráč neuspěl ani v 35. minutě, kdy v dobré šanci vypálil z úhlu hodně mimo.

Opava útočila, Zlín zkoušel brejky

Opava se musela tlačit za vyrovnáním a Zlínu vznikal prostor na brejky. Po jednom z nich se uvolnil Holík, ale vystřelil vedle. Trenér Slezanů Skuhravý posílil útok, stáhl ze hry defenzivně laděného Radiče a nasadil Jursu. Krátce nato přišel na trávník i Jurečka a po něm Pospěch.

Opava ofenzivnějším rozestavením ztratila střed hřiště a Zlín byl několikrát blízko k pojišťující trefě. V 77. minutě vypálil Bartolomeu do břevna, které krátce poté trefil i hlavičkující Gajič. Další šanci na druhý gól zahodil i Holík.

Zlín pak málem přišly nevyužité šance draho. V 83. minutě se po standardce dostal sám před brankáře Jurečka, ale Dostál dobře vyběhl a zasáhl. "Ševci" už vedení udrželi a napravili nepovedené ligové jaro. Nic už na tom nezměnilo ani Jugasovo vyloučení v závěru nastavení.

Finále českého fotbalového poháru - MOL Cupu v Olomouci:

SFC Opava - Fastav Zlín (0:1)

Branka: 20. Bartolomeu. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Smola - Hnaníček, Kopečný, Bartolomeu, Janíček. ČK: 90.+4 Jugas (Zlín). Diváci: 11.219.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka (73. Pospěch) - Schaffartzik, Radič (55. Jursa) - Kuzmanovič (62. Jurečka), Janetzký, Zapalač - Smola. Trenér: Skuhravý:

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Gajič, Matejov - Vukadinovič (86. Fantiš), Traoré, Hnaníček (78. Janíček), Bartolomeu - Holík, Beauguel (90. Bačo). Trenér: Páník.