Monako se vrátilo do francouzské ligy výhrou v Bordeaux

10. 8. 2013 23:30
Monaco rozhodlo o své výhře v závěrečné desetiminutovce. V 88. minutě pojistil jeho výhru Radamel Falcao. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Monaka se po dvou letech vrátili do první francouzské ligy výhrou 2:0 na hřišti Bordeaux.

Nováček soutěže, který je kvůli příchodu posil za 140 milionů eur považovaný za jednoho z favoritů na titul, tak hned v úvodu sezony získal náskok na obhájce titul Paris St. Germain, který v pátek jen remizoval.

Monako nastoupilo v základní sestavě s posilami Rodríguezem, Toulalanem, Carvalhem, Abidalem a především Falcaem.

Kolumbijský útočník, který přišel za 60 milionů eur z Atlética Madrid, se hned v prvním utkání zapsal mezi střelce, když v poslední minutě uzavřel skóre. Vítězný gól dal osm minut před koncem náhradník Riviére.

Za Bordeaux odehrál celé utkání český reprezentant Jaroslav Plašil, který si tak zahrál proti svému bývalému klubu, s nímž v roce 2004 postoupil do finále Ligy mistrů.

Výsledky 1. kola:

Bordeaux - Monako 0:2 (82. Riviére, 88. Falcao), Evian - Sochaux 1:1 (4. Ehret - 54. Contout), Lille - Lorient 1:0 (13. Origi), Lyon - Nice 4:0 (13. a 69. Lacazette, 55. Grenier, 90. Gourcuff), Nantes - Bastia 2:0 (23. Djordevič, 90. Palmieri), Rennes - Remeš 2:1 (9. Pajot, 84. Erding - 45. Krychowiak), Valenciennes - Toulouse 3:0 (37. Melikson z pen., 51. Saez, 90. Pujol).