Most se dál propadá, Teplice prohrály v Budějovicích

27. 4. 2008 22:09
Most - Liberec 0:1, České Budějovice - Teplice 1:0
František Straka byl v neděli se svým týmem úspěšný
František Straka byl v neděli se svým týmem úspěšný | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Teplic prohráli v nedělním utkání 27. kola Gambrinus ligy na hřišti Českých Budějovic 0:1, čímž si zkomplikovali boj o konečné třetí místo v tabulce. Jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase Jan Svátek.

Jihočeši se tak opět vzdálili sestupovým příčkám, když už mají na svém kontě třicet bodů. Úspěšně za záchranou vykročil také Jablonec, který zvítězil díky brankám Valenty a Necida nad Olomoucí 2:0. Naopak asi definitivně se propadl Most.

Čtěte více: Ani Sparta derby nevyhrála. Z Ďolíčku veze bod

V dalším důležitém duelu totiž bodovalo i Kladno. To uhrálo na stadionu Františka Kloze remízu 2:2 se Zlínem. Trenérská premiéra na lavičce Plzně se však nepovedla Karlu Krejčímu. Bývalý šéftrenér mládeže utržil v Mladé Boleslavi porážku 0:3.

Boj o třetí místo se začíná s ubývajícími koly dramatizovat a nikterak tomu neodlehčil ani duel Teplic s Budějovicemi. Svěřenci Petra Rady vstoupili na jihu Čech do utkání velmi vlažně brankář Slavík se musel činit už po deseti minutách hry, kdy jen ztěží vyrazil nebezpečný pokus Mezlíka.

Hostující gólman už byl méně úspěšnější o chvíli později, kdy ho po pěkné kombinační akci Dynama překonal Jan Svátek.

Teprve inkasovaná branka donutila teplické hráče k větší aktivitě. Nejblíže k vyrovnání byl v první půli Jun, ale jeho chytrý lob vyboxoval Kučera.

Po přestávce se pak Budějovičtí soustředili na bránění jednobrankového náskoku a jejich pečlivou defenzivu se hostům dařilo jen stěží překonávat. Typickým důkazem toho pak byl závar šest minut před koncem, kdy Doležalův nejnebezpečnější pokus zablokoval Plocek.

Kladno Bohemku nepřeskočilo. Se Zlínem vybojovalo remízu

Sestupem ohrožené Kladno přivítalo na svém hřišti Zlín a po odpolední remíze Bohemians 1905 se mohlo v případě vítězství vyhoupnout na 14. místo. Tato alternativa však nenastala a Středočeši nakonec vybojovali jen bod za výsledek 2:2.

Přestože byli domácí aktivnějším celkem, inkasovali paradoxně jako první. Do otevřené obrany se vřítil ve 28. minutě rychlonohý Libor Žůrek a střelou mezi nohy brankáře Pavlíka otevřel skóre zápasu.

Více také: Slavia - Žižkov 0:3! Trápení přiblížilo titul Spartě

Diváci však na stadionu nemuseli dlouho výrazně smutnit. Vzápětí si totiž na centr Holuba naběhl nedávno získaný Tomáš Klinka a přesným volejem okamžitě vyrovnal.

Stejný scénář pak měl i začátek druhé půle. Hosty dostal sice do vedení opět Žůrek, ale příznivý stav vydržel Zlínu jen další dvě minuty. Po rohovém kopu se na zadní tyči prosadil Pavel Bartoš.

Most nestačil na Liberec a blíží se sestupu

V těžké situaci se aktuálně ocitají fotbalisté Mostu. Ti ve večerním zápase podlehli na svém hřišti Liberci 0:1 a s dvaceti body zůstávají na dně ligové tabulky.

Severočeské derby začali lépe svěřenci Ladislava Škorpila a už v deváté minutě se ujali vedení zásluhou Tomase Radzinevičiuse. Ten využil zaváhání mostecké obrany a přesnou střelou nedal Svobodovi šanci.

Zvýraznit náskok pak mohl i Smetana, ale jeho rána skončila těsně mimo.

S přibývajícími minutami se však začali osmělovat i domácí. Zvláště Tomáš Pešír působil velmi agilně a jeho střely výrazně ohrožovaly Hauzrovu branku.

Naděje Mostu na bodový zisk mohl výrazně otupit na začátku druhé půle Radzinevičius, jenže ve vyložené příležitosti trestuhodně selhal. Domácí tak vycítili šanci a začali se čím dál tím více tlačit před Hauzra.

Ten za pomoci svých obránců však vychytal jak pokusy Webstera, Pilaře, tak nakonec i Pešíra.

A když na druhé straně neuspěl ani dvakrát v brejku Andrej Kerič, skončil zápas vítězstvím Liberce v poměru 1:0.

SK Kladno - FC Tescoma Zlín 2:2 (1:1)
32. Klinka, 52. Bartoš - 28., 50. Žůrek
Kladno: Pavlík - Bartoš, Hochmeister, Gross, Farbák - Szabo, Holub (69. Zachariáš), Cigánek (64. Čáp), Jablonský - Kroupa, Klinka
Zlín: Baránek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Penner - Zúbek, Vrtělka, Musil (62. Vyskočil), Šmahaj - Žůrek (82. Pacanda), Malár (76. Kraus)