19. 10. 2010 22:52
Real Madrid - AC Milán 2:0 (2:0)
Cristiano Ronaldo střílí první gól zápasu
Cristiano Ronaldo střílí první gól zápasu | Foto: Reuters

Madrid - Mourinho je teprve krátce v Madridu a už se nepříjemně pro soupeře Realu vtírá otázka: porazí je letos někdo?

Souboj gigantů, jak byl předem zápas dvou nejúspěšnějších klubů evropské historie pokřtěn, hodně naznačil. Real Madrid vyhrál nad AC Milán 2:0 a v nejsledovanějším zápase úterního večera si počínal s lehkostí a bravurou.

Hvězdy večera, Cristiano Ronaldo a Mesut Özil, v rozmezí několika desítek vteřin mezi 13. a 14. minutou uštědřili milánské obraně dva údery, z nichž se už italský celek nesebral.

Mourinho sestavil pro letošní ročník obzlášť zajímavý soubor. Namíchal v něm - alespoň pro zápas s AC to stoprocentně platilo - hodně mladé víno, okořeněné jen třemi zkušenými hráči: Cristianem Ronaldem, obráncem Carvalhem a brankářem Casillasem. Zbytek? Mladíci bez zábran, pracující v úžasné rychlosti.

Mourinho ještě neprohrál

Mourinho ještě s Realem ve španělské lize neprohrál, navíc dostal jen tři góly. A v počátku zápasu s AC Milán to vypadalo, že smršť jako proti La Coruně (6:1) nebo Malaze (4:1) bude pokračovat i v Lize mistrů.

V prvním ostrém testu sezóny uspěl Real stejně, jako kdyby hrál řadový ligový zápas.

Nad jiné vyčníval Cristiano Ronaldo. V první čtvrthodině měl sám tři šance, dvě další připravil. Ve 13. minutě si postavil míč na hranici šestnáctky a při přímém kopu se trefil přesně do mezery, kterou vytvořili ve zdi Ibrahimovič a Seedorf.

O minutu později zatáhl míč po levé straně, naservíroval ho Özilovi a po teči milánského obránce Bonera to bylo už 2:0.

Úterní výsledky

Úterní zápasy Ligy mistrů (aktualizujeme výsledky)

Braga - Partizan Bělehrad 2:0

K Ronaldovi se přidaly i další zbraně současného Mourinhova Realu. Skvělá německá spolupráce Kedhira - Özil, spolehlivost jménem Xavi Alonso, nebo Marcelo, nástupce Roberta Carlose s vizáží zpěváka skupiny Boney M.

Jen Pirlo, nikdo víc

Real hraje odzadu - jinak to Mourinho neumí - ale když útočí, je to úžasná podívaná. Při vedení o dvě branky ji však na dlouhé minuty domácím divákům odepřel. Real nechal hosty nadýchnout, jenže nic než Pirlův krásný přímý kop v 29. minutě z toho nebylo.

AC Milán se snažil o tlak, ale narážel na osmičlenný organizovaný val. Pirlovi se dařila rozehrávka, ale zbytek, to už bylo v podání AC horší. Ronaldinho byl stínem někdejšího nejlepšího hráče světa. Jedna akce mu vyšla skvostně, ale šest dalších pokazil. Ibrahimovič prožil jeden ze svých zápasů, v nichž není vidět.

Možná kdyby Seedorf v 34. minutě využil Ronaldinhova pasu a proměnil vyloženou šanci, mohl se zápas odvíjet jinak než v Mourinhových plánech.

Realu stačilo hrát ve zbytku utkání na protiútoky, z nichž mohl dát další dvě, tři branky, kdyby mládí nebylo tak sobecké. Di María třeba ve 42. minutě místo nahrávky na dva úplně volné spoluhráče volil průnik do pokutového území, takže třetí branku nepřidal.

Real - AC Milán 2:0 (2:0)

Branky: 13. Ronaldo, 14. Özil

Sestavy:
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira; Di María (Granero, 87), Özil (Lass, 83) - Cristiano Ronaldo; Higuaín (Benzema, 89).

Milán: Amelia - Zambrotta, Nesta, Bonera, Antonini - Gattuso (Boateng, 59), Pirlo, Seedorf; Ronaldinho (Robinho, 71) - Pato (Inzaghi, 78), Ibrahimovic.