reklama

Mourinho: Nechci, aby Čech hrál za jiný anglický klub

Petr Čech v brance Chelsea. Petr Čech v brance Chelsea. autor: Reuters
Trenér londýnské Chelsea José Mourinho prohlásil, že chce v týmu udržet Petra Čecha za každou cenu.

Londýn - Trenér José Mourinho si přeje, aby brankář Petr Čech zůstal ve fotbalové Chelsea i v příští sezoně, na kterou má ještě smlouvu. Českého gólmana, který před tímto ročníkem přišel po deseti letech o pozici týmové jedničky, chce udržet na Stamford Bridge i proti jeho vůli. Hlavní slovo ale podle portugalského kouče bude mít majitel klubu Roman Abramovič a vedení anglického mistra.

"Kdyby to bylo na mně, kdybych já rozhodoval, tak by Petr zůstal. Udržel bych ho i proti jeho vůli," řekl Mourinho britským novinářům. "Podle mě je klub důležitější než hráči a potřebuje dva kvalitní brankáře, jak ukázala tahle sezona. Nebýt Petra, myslím, že bychom titul nezískali, protože odchytal v Premier League šest důležitých zápasů. Bez těch bodů bychom mistry nebyli," prohlásil trenér, který na Čecha vsázel při svém prvním angažmá v Chelsea v letech 2004 až 2007, ale od loňského léta stanovil jedničkou Belgičana Thibauta Courtoise.

Dvaatřicetiletý Čech v tomto ročníku Premier League udržel pětkrát čisté konto a inkasoval pouze jednou v jediném utkání. V dalších soutěžích přidal devět startů a s malým vytížením nebyl spokojen.

"Prioritou pro mě je, aby Petr zůstal. Když to nepůjde a odejde, tak do ciziny. Nechci, aby chytal za jiný anglický klub," řekl Mourinho. Čech, který v předstihu získal s Chelsea již čtvrtý anglický titul, by podle spekulací médií mohl zamířit do Arsenalu či Liverpoolu. Zájem o něj má prý také Paris St. Germain.

"Pro náš klub znamená hrozně moc, spoustu toho v tomhle klubu dokázal a myslím, že si zaslouží cokoli. Ale já jsem jenom trenér. Je tu taky pan Abramovič a vedení. Pokud se klub rozhodne jinak než já, vezmu to," uvedl Mourinho, který letos s Chelsea vyhrál i Ligový pohár, v němž Čech odchytal vítězné finále proti Tottenhamu.

reklama