Mourinho byl vykázán. Inter ale i přes porážku vede

6. 12. 2009 23:42
AS Řím - Lazio Řím 1:0, Juventus - Inter 2:1
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Řím - V římském derby s Laziem se z vítězství 1:0 radovalo mužstvo AS gólem Cassettiho ze 78. minuty. Přestože dohrávalo v samotném závěru bez vyloučeného Pizarra. AS Řím tak poskočil na pohárové příčky.

Ve výborných výkonech pokračuje nováček z Parmy. Po remíze 2:2 s FC Janov si i nadáledrží čtvrtou pozici. Janovský celek nenavázal na vítězné městské derby se Sampdorií z minulého kole a remizoval stejně jako ve středečním zápase Evropské lize proti Slavii Praha.

Domácí poslal do vedení argentinský útočník Palacio. Pak se svými prvními dvěma brankami v Serii A prosadil francouzský střelec Biabiany, který v 36. minutě vyrovnal a po hodině hry otočil skóre. Alespoň remízu zajistil domácím v 67. minutě další útočník Palladino.

Po dvou ligových prohrách za sebou zabrala Fiorentina, která doma porazila Bergamo 2:0 a poskočila z desátého na páté místo. "Fialky" poslal do vedení ve 26. minutě Vargas, vedení pojistil v předposlední minutě nejlepší střelec týmu Gilardino.

Neapol porazila nováčka Bari 3:2 a zvítězila po třech remízách. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem svým druhým gólem v utkání útočník Quagliarella.

Fotbalisté Interu Milán si připsali teprve druhou porážku v letošní Serii A, když v sobotu prohráli na hřišti Juventusu Turín 1:2.

Obhájce mistrovského titulu zůstává  ale i tak v čele tabulky s pětatřiceti body. „Stará dáma" se naopak po po tomto vítězství posunula na třetí příčku.

Juventus zahájil střetnutí lépe a už po jedenadvaceti minutách hry šel do vedení zásluhou Mela. Tato branka tak rozlítila i portugalského kouče Josého Mourinha, který byl za následné výroky vykázán na tribunu.

Odtamtud mohl pak sledovat, jak o chvíli později přesnou hlavičkou Samuel Eto´o vyrovnává.

Rozhodnutí tak přišlo před hodinou hry, kdy se nekompromisně trefil Marchisio. Cenné vítězství pak mohl po závěrečném hvizdu oslavit na hřišti i Zdeněk Grygera, který v samotném závěru vystřídal Diega.

V dřívějším utkání pak uspěl AC Milán, jenž v domácím prostředí přehrál jistě Sampdorii Janov 3:0 a upevnil si druhé místo v tabulce.

AS Řím - Lazio Řím 1:0