reklama

Mourinho: Čech je nejlepší na světě. A Kalas má talent

José Mourinho. José Mourinho. autor: Reuters
Staronový trenér Blues José Mourinho chválil oba české reprezentanty, jež hájí barvy Chelsea.

Londýn - Fotbalový brankář Petr Čech se podle všeho nemusí bát o svou pozici v Chelsea. Staronový trenér londýnského týmu José Mourinho totiž českou reprezentační jedničku považuje za nejlepšího gólmana na světě. Portugalský kouč je spokojen i s dalším českým hráčem v kádru "Blues" obráncem Tomášem Kalasem, který už prý má dostatečnou kvalitu pro první mužstvo.

Chelsea na začátku týdne získala zadarmo čtyřicetiletého australského brankáře Marka Schwarzera. Mourinho nepřímo potvrdil, že na pozici dvojky nahradí Rosse Turnbulla, jenž v létě odešel.

"Mark Schwarzer je přesně tím, koho potřebujeme. Nikdy o nikom neříkám, že je první, druhá nebo třetí volba. Petr Čech je ale Petr Čech. Je to nejlepší brankář světa, se vší úctou ke všem ostatním," uvedl Mourinho na oficiálním webu Chelsea.

"V Markovi máme brankáře, který v posledních deseti letech odehrál neuvěřitelné množství zápasů v anglické lize a na svou roli je více než připraven," doplnil bývalý trenér Porta, Interu Milán nebo Realu Madrid, jenž se v létě do londýnského celku vrátil po šesti letech.

Kalas má na to, aby hrál za první tým

V prvním mužstvu Chelsea pro příští sezonu si Mourinho zřejmě nechá také trojici nadějných mladíků. Kalase v ní doplňují Romelu Lukaku a Kevin de Bruyne, všichni o sobě dali vědět na hostováních v Arnhemu, West Bromwichi respektive v Brémách.

"Jsou to kvalitní hráči s velmi dobrou cenou na trhu. Pro příští sezonu jsme je získali zadarmo, protože do nich klub investoval už v minulosti," připomněl Mourinho.

Ve dvacetiletém obránci Kalasovi i jeho vrstevnících vidí velkou perspektivu. "Na hostováních prošli vývojem, takže je správná chvíle přivést je zpět. Jsou velmi mladí, budou se zlepšovat rok od roku a myslím, že za pět let budou úplně někde jinde. Dnes ale už určitě mají na to, aby patřili do týmu," doplnil Mourinho, jehož svěřence v nejbližších dnech čeká turné v Asii.

reklama