reklama

Mourinho: Messiho odchod navždycky změní fotbal v Evropě

Lionel Messi. Lionel Messi. autor: Reuters
José Mourinho se zamyslel nad tím, jaký bude fotbal, až jednou Lionel Messi opustí Barcelonu a vůbec Evropu.

Londýn - Svérázný kouč Chelsea José Mourinho se nevěnuje jen často kontroverzním výrokům na adresu soupeřů či vlastních hráčů, ale občas zabrousí i na pole filozofie. Nyní se zamyslel nad tím, jaký bude fotbal, až jednou Lionel Messi opustí Barcelonu a vůbec Evropu.

"Za deset let, se mapa evropského fotbalu bez Messiho totálně změní. Barcelona dosáhla svých úspěchů v posledních sezonách s trenéry Frankem Rijkaardem, Pepe Guardiolou a Luisem Enriquem, ale pokaždé u toho byl Messi," připomněl trenér v rozhovoru rádio talkSPORT klíčovou roli 27letého Argentince.

Chelsea byla v této sezoně krátce spojována s možným Messiho příchodem, když se vyhlášený kanonýr zmínil o tom, že zvažuje svoji budoucnost. Přestup ovšem Mourinho krátce na to okamžitě dementoval.

Příliš velká převaha gigantů

Portugalský kouč se opřel také do obou největších španělských klubů, tedy Barcelony a Realu Madrid. Podle něj by třeba v anglické Premier League nebylo možné, aby neustále kralovaly jen dva celky.

"Ve Španělsku cítíte jako trenér velký tlak, ale rozdíl mezi šampiony a zbytkem je příliš velký. Když jsme nechal odpočívat několik hráčů proti Bradford, tak jsme prohráli. Ve Španělsku a Itálii jsme vyhráli spoustu zápasů bez odpočívajících hvězd," vysvětlil 52letý trenér.

reklama