reklama

Mourinho: O první výhru Chelsea se zasloužil i Abramovič

José Mourinho zdraví fanoušky před zahájením zápasu prvního kola Premier League José Mourinho zdraví fanoušky před zahájením zápasu prvního kola Premier League autor: Reuters
Trenér Chelsea José Mourinho po premiérové výhře na lavičce ohlásil začátek nové éry Blues.

Londýn - Ve Španělsku nenáviděný, v Anglii milovaný. Staronový kouč fotbalové Chelsea José Mourinho si užívá návrat na lavičku Blues a také první výhru, kterou v neděli s týmem vybojoval nad ligovým nováčkem Hullem.

Po zápase přiznal, že k ní svým způsobem přispěl i majitel klubu Roman Abramovič.

"Před utkáním přišel poprvé za ty roky do kabiny, aby nám všem popřál hodně štěstí a zdravotní odolnosti. Bylo vidět, že to pro hráče moc znamená. Myslím, že začíná nová éra Chelsea," nebál se prohlásit Mourinho.

Portugalský kouč se dočkal na Stamford Bridge skvělého přijetí. Fanoušci v úvodu dlouho skandovali jeho jméno.

"Bylo to úžasné, ale musím říct, že jsem to čekal. Když jsem tu byl s Interem Milán jako protivník, také si na mě vzpomněli. Jsem rád, že jsem se do Chelsea vrátil, bylo to dobré rozhodnutí," rozplýval se nad fanoušky trenér.

"Jsem potěšen, že jsme hned v prvním zápase vyhráli a ukázali, jaký fotbal chceme hrát. Hráčům to určitě pomůže. Teď jen, abychom to ukazovali často," dodal kouč a zároveň přiznal, že stále hledá útočníka. Zda-li jde o Wayena Rooneyho odmítl potvrdit.

"Každý dobrý útočník teď je v nějakém klubu a nebylo by etické říkat jména. Musíme nejprve mluvit s klubem. Mohu ale říct, že útočníka budeme hledat až do posledního přestupového dne," slíbil Mourinho.

reklama