reklama

United si zavázali Mourinha. Nesmí s nikým jednat, ale když ho nepodepíší, obdrží půl miliardy

José Mourinho. José Mourinho. autor: Reuters
Portugalský trenér José Mourinho téměř jistě povede od nové sezony Manchester United.

Manchester - Španělský deník El País přišel o víkendu s tvrzením, že opěvovaný trenér José Mourinho podepsal s Manchesterem United předběžnou smlouvu, která Portugalci může vynést až 15 miliónů liber (520 miliónů korun).

United s Mourinhem počítají

Nejde však o podpisový bonus. Astronomickou částku Mourinho vyinkasuje v případě, že United od nové sezony nepovede. Manchester si tímto krokem pojistil bývalého trenéra Chelsea. Smlouva totiž také zakazuje Mourinhovi hledat si práci jinde.

Pět miliónů liber přibude na kontě Mourinha pokud mu United nepředloží finální podobu smlouvy do 1. května. Dalších deset miliónů liber bude na Mourinha čekat až do 1. června letošního roku.

O Mourinhovi se mluví, jako o možném nástupci dosavadního šéfa lavičky United Louise van Gaala snad už od loňského prosince, kdy skončil na lavičce Chelsea.

Dalším adeptem by mohl být také dosavadní asistent a legenda klubu Ryan Giggs. Proti Velšanovi však hovoří malé trenérské zkušenosti.

Znovu se rýsuje souboj Guardiola vs. Mourinho

Už dříve v letošním roce Mourinho pro televizi BT řekl, že mu fotbal chybí, ale nehodlá s návratem na trenérskou pozici spěchat. Portugalec také přiznal, že už odmítl několik dobrých nabídek a počká si až na novou sezonu.

Největší bombou zimního přestupového období byla zpráva o po sezonním příchodu Pepa Guardiolyna lavičku Manchesteru City. Současný trenér Bayernu Mnichov se tak pravděpodobně bude znovu potkávat s Mourinhem. Oba kohouti si zopakují vzájemné duely z doby, kdy Guardiola vedl Barcelonu a Mourinho Real Madrid.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama