reklama

Mourinho před premiérou: Jsem nejlepší kouč, co jsem kdy byl

Před začátkem Premier League José Mourinho rozhodně sebevědomí neschází. Před začátkem Premier League José Mourinho rozhodně sebevědomí neschází. autor: Reuters
Portugalský trenér José Mourinho si před emotivním návratem na Stamford Bridge, kde se v neděli jeho tým utká s Hullem, mimořádně věří.

Londýn - Portugalský trenér José Mourinho si před emotivním návratem na Stamford Bridge, kde se v prvním kole anglické ligy v neděli jeho tým utká s Hullem, mimořádně věří. Staronový kouč fotbalistů Chelsea na předsezonní tiskové konferenci prohlásil, že je lepším trenérem, než kdy byl.

Mourinho dovedl v letech 2005 a 2006 Chelsea s brankářem Petrem Čechem k ligovým titulům, v září 2007 ale překvapivě v týmu skončil. Po angažmá v Interu Milán a Realu Madrid se v létě do londýnského týmu vrátil.

Stamford Bridge je jeho přirozené prostředí

"Myslím si, že jsem asi nejlepší trenér, co jsem kdy byl, protože zkušenosti vám vždy pomohu zlepšit se," prohlásil kontroverzní kouč před duelem s ligovým nováčkem a stadion Stamford Bridge označil za své "přirozené prostředí".

Na hlavním stadionu povede už sobotní trénink, aby si na něj zvykly nové posily. "Je to trochu zvláštní pocit být tu zpět. Půjdu znovu na svůj stadion, svou lavičku a za svými lidmi, takže budu muset krotit své emoce, ale po pár minutách už se budu plně soustředit na zápas," věří Mourinho.

Před lety prý byly silné týmy lepší

Oproti předchozímu angažmá v Chelsea se podle něj liga vyrovnala a souboj o titul se týká více týmů. "Na druhou stranu, před několika lety byly ty silné týmy lepší," prohlásil.

Potěšilo ho také, že by si pod ním chtěl znovu zahrát kamerunský útočník Samuel Eto'o, kterého vedl v Interu Milán a jenž je na odchodu z Machačkaly. "Jsem rád, když hráč nemá problém veřejně vyhlásit, že by pode mnou zase hrál, zvlášť když je to fotbalista s takovou minulostí v evropském fotbale. Ale nyní se snažíme získat jednoho hráče, tak uvidíme, jak to dopadne," řekl.

Chelsea usiluje o Rooneyho, Luiz neodejde

Chelsea usiluje o kanonýra Wayna Rooneyho, který na konci minulého ročníku vyjádřil přání odejít z Manchesteru United. Naopak vyloučený je podle Mourinha odchod stopera Davida Luize. "Je to mladý hráč a loni podepsal novou smlouvu. Klub do něj hodně investoval. Můžu čestně prohlásit, že neodejde ani za nic," řekl.

reklama