reklama

Mourinho přiznal, že si není jistý svou budoucností v Realu

José Mourinho se po zápase s Dortmundem rozpovídal José Mourinho se po zápase s Dortmundem rozpovídal autor: Reuters
Po zmařeném postupu v semifinále Ligy mistrů se kouč José Mourinho rozpovídal o jeho budoucnosti v Realu Madrid.

Madrid - Možná z něho mluvila frustrace po vyřazení ze semifinále Ligy mistrů. O své vlastní budoucnosti v Realu Madrid ale trenér José Mourinho jistě přemýšlí dlouho.

S týmem i přes úterní výhru 2:0 nepostoupil přes Borussii Dortmund, protože v prvním zápase podlehl německému klubu 1:4, poté se rozpovídal před španělskými novináři.

"Chci být tam, kde mě lidé milují. Vím, že v Anglii jsem obdivován fanoušky i médii. Ve Španělsku je to jiné. Spousta lidí mě nesnáší, včetně spousty z vás," citovala slova Mourinha Agentura Reuters na pozápasové tiskové konferenci.

V souvislosti s budoucností Mourinha se nejčastěji skloňuje londýnská Chelsea, kde portugalský trenér už zažil úspěšná léta. "Vím, že v Anglii má o mně zájem několik klubů, speciálně jeden," naznačil kouč jeho možné spojení s Blues.

Webbovi vyčetl neodpískanou ruku Hummelse

Jestli zůstane v Realu Madrid, ale nedokázal říct. "Možná ne. Teď nevím. Je to těžké rozhodnutí. Mám klub rád, máme dobrý tým, musím k němu být úpřímný. Po sezoně si s vedením v klidu sedneme a probereme to."

Neopomněl si ovšem také postěžovat na rozhodčího utkání v Madridu, kterým byl Howard Webb. "Je to fantastický rozhodčí a člověk s velkým srdcem, ale nechápu, jak je možné, že nedal Hummelsovi červenou kartu," reagoval Mourinho na situaci v druhém poločase, kdy hostující hráč rukou zmařil šanci Realu a sudí vůbec nepískal.

"Bylo to od Webba lidské gesto, protože Hummels by si nezahrál finále, ale udělal to na úkor jiného týmu," glosoval situaci trenér Realu. "Jinak ale musím uznat, že rozhodl první zápas, hráli jsme tam špatně a byli jsme za to potrestáni."

reklama