reklama

Konečně je pryč! Bude mi chybět. Ohlasy na Mourinhův odchod se různí

José Mourinho na lavičce Chelsea skončil s bilancí 212 odkoučovaných zápasů, z nichž 140 vyhrál. José Mourinho na lavičce Chelsea skončil s bilancí 212 odkoučovaných zápasů, z nichž 140 vyhrál. autor: Reuters
Jako trenér londýnské Chelsea dovedl klub celkem k sedmi trofejím. Teď, sedm měsíců po zisku té poslední, na lavičce Blues skončil. Řeč je samozřejmě o Josém Mourinhovi.

Londýn - Jako trenér londýnské Chelsea dovedl klub celkem k sedmi trofejím. Teď, sedm měsíců po zisku té poslední, na lavičce Blues skončil. Řeč je samozřejmě o Josém Mourinhovi.

“Je to smutné, ale bohužel takový je život trenéra. Jste hodnocen podle výsledků a ty Chelsea letos neměla dobré. Jeden rok jste mistr, další pak téměř na sestup. Nic to ale nemění na tom, že je José naprosto výjimečný kouč,“ poslal slova chvály bývalý světový hráč a posléze asistent Mourinha na lavičce Interu Milán Luís Figo.

Více o jeho metodách prozradil bývalý útočník Chelsea a současný hráč čínské Šanghaje Demba Ba. “Mourinho je velmi přísný trenér. Má ohromně soutěživou povahu, když se ale nevyhrává, je zle. Pokud ho zklamete, těžko si jeho důvěru získáte zpátky. Pořád jsem ale myslel, že to ustojí” řekl třicetiletý forvard.

Shearer: Něco bylo špatně

O něco méně byl odvoláním Mourinha překvapený nejlepší střelec historie Premier League Alan Shearer. “V tom klubu muselo být něco špatně. Eden Hazard byl loni nejlepším hráčem ligy a letos by se nehodil ani do nižší soutěže. Obdobně je to s Costou, Fabregasem nebo Ivanovičem. Ať ale José měnil složení sestavy, jak jen to šlo, nic nepomohlo.“

Fotbalový klub Chelsea a José Mourinho po vzájemné dohodě ukončili spolupráci, stojí v prohlášení londýnského klubu na jeho webu. "Je nejúspěšnějším trenérem v historii klubu, ale on i vedení se shodli, že výsledky v této sezoně nebyly dost dobré a pro obě strany bude nejlepší, když každý půjde jinou cestou."

Kam povedou další kroky kouče “The Special One”? Manchester United, Real Madrid, Bayern Mnichov, nebo anglická reprezentace? To ukážou až následující týdny či měsíce. Jisté však je, že ač měl s některými hráči Blues spory, jiným bude chybět…

Naopak smutno asi příliš nebude jinému hráči Chelsea, Kurtu Zoumovi, který za Josého vlády seděl hlavně na lavičce. Ten si na Twitter napsal příspěvek: “Konečně. už bylo na čase!”. Následně jej však smazal. I tak to svědčí o tom, že vztah hráčů k trenérovi byl mnohdy diametrálně odlišný.

A nástupce na lavičce obhájce titulu? Podle BBC jsou hlavními aspiranty na uvolněné lukrativní místo Pep Guardiola, Guus Hiddink, Brendan Rodgers a Juande Ramos. Uvidíme...

reklama