reklama

Chelsea je bod od sestupu. Hráči mě zradili, tvrdí Mourinho

José Mourinho gestikuluje během zápasu proti Leicesteru. José Mourinho gestikuluje během zápasu proti Leicesteru. autor: Reuters
Po další ligové porážce s vedoucím Leicisterem se Chelsea vedená Josém Mourinhem ocitla jediný bod nad sestupovou propastí. Mourinho si po zápase stěžoval na své svěřence.

Londýn - Krize Chelsea stále nemá konce. Po pondělní porážce s Leicesterem se úřadující mistři a svěřenci Josého Mourinha ocitli pouhý bod nad sestupovou propastí. Naopak Leicester se znovu vyšvihl do čela anglické ligy před Arsenal.

Po zápase si portugalský stratég nebral servítky a porážku svalil na své hráče. "Hráči zradili mou práci. Mezi mé silné stránky patří čtení hry soupeře, ale hráči mě neposlouchali, a tím mě zradili," postěžoval si Mourinho po zápase.

Chelsea v minulé sezoně prohrála pouze třikrát a s náskokem osmi bodů si s předstihem zajistila titul, ale kde ty loňské sněhy jsou? V šestnácti ligových zápasech letos vyhráli modří pouhá čtyři utkání a k tomu přidali tři remízy.

Mourinho odmítá boj o udržení a věří v šestku

"Uznávám, že se ocitáme v pásmu sestupujících, ale určitě nebojujeme o udržení. Věřím, že se z dolních pater tabulky dostaneme tvrdou prací," odmítá si Mourinho přiznat současnou situaci klubu.

"Je pro mě frustrující, že hráči nedokážou přenést věci z tréninku do zápasů. Stále můžeme se sezonou něco udělat. Můžeme skončit v první šestce. Za současnou pozici klubu v tabulce se stydím," dodal Mourinho.

Situace v londýnském klubu začíná být vážná. Ze sedmnácté sestupové pozice na Chelsea dotírá Norwich, který s velmi podobným skóre ztrácí pouhý bod. V sobotu hraje mistr záchranářský duel proti předposlednímu Sunderlandu, jenž se v případě výhry na Blues bodově dotáhne.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama