reklama

Mourinho: West Ham hrál fotbal z 19. století

José Mourinho na lavičce Chelsea José Mourinho na lavičce Chelsea autor: Reuters
José Mourinha rozlítila defenzivní taktika West hamu, který ve středu vybojoval i přes velký tlak Chelsea na Stamford Bridge remízu 0:0.

Londýn - Když před čtyřmi lety v semifinále Ligy mistrů José Mourinho před bránou Interu "zaparkoval autobus", aby zastavil útočnou sílu Barcelony, sám sebe chválil, jakou protizbraň se mu podařilo najít na kombinační sílu soupeře.

Při středečním utkání Premier League, v němž Chelsea přivítala na Stamford Bridge West Ham, ale sám okusil jaké to je, být na druhé straně "autobusu". A pranic se mu to nelíbilo.

Chelsea sice vypálila "Hammers" 39 střel (devět na bránu), zahrávala dvanáct rohů a měla 72procentní držení míče, ale málo platné, zápas skončil remízou 0:0.

"Tohle, že má být nejlepší fotbalová liga na světě? Vypadalo to jak fotbal z 19. století," čílil se po utkání portugalský kouč. "Tuhle zeď by šlo zbourat jedině pneumatickým kladivem."

Allardyce: Smůla José!

Jeden rozdíl mezi Interem z před čtyř let a včerejším West Hamem ale včera byl. Zatímco italský klub svůj zápas proti Barceloně vyhrál na San Siru 3:1, "Hammers" se zmohli na pouhou jedinou střelu na bránu. Trenér Sam Allardyce ale i výsledek 0:0 si pořádně vychutnal.

"Miluju, když si hráčí Chelsea stěžují u rozhodčího, José poskakuje na čáře a tvrdí, že hrajeme příšerný fotbal. "On to prostě neunese, že jsme je takhle přechytračili," smál se po zápase Allardyce. "Ale on nám může nadávat jak chce, je nám to jedno. Je prostě skvělé, když proti nim něco uhrajeme. Smůla José!"

Kouč West Hamu zároveň nezapomněl pochválit svůj tým, který podle něj zcela naplnil taktické pokyny. "Takticky jsem zvládli dvě naše hlavní priority. Jednak zabránit Hazardovi, Oscarovi, Willianovi a Eto´ovi ve skórování, a za druhé zabránit vzniku standardních situací. Byl to skvělý výkon."

Mourinho: Možná bych to ale zkusil jako on

Ostatně i samotný Mourinho připustil, že West Ham, který zuby nehty bojuje o záchranu v Premier League (nyní mu patří 18. příčka), možná ani jinak hrát nemohl.

"Už jsem to říkal Samovi; Potřebují body, a tak hrají jak hrají. Jestli je to akceptovatelné? Možná ano. Ale je těžké hrát fotbalový zápas, ve kterém chce hrát jen jeden tým," řekl Mourinho.

"Na druhou stranu ho nechci kritizovat až příliš. Možná kdybych byl na jeho místě, třeba bych to zkusil stejně. Možná," dodal Mourinho.

Ostatně možná že podobný styl bude muset portugalský kouč znovu přijmout za svůj už v pondělí. Top totiž hraje Chelsea na stadionu vedoucího týmu soutěže Manchesteru City, který se pyšní průměrem tří vstřelených branek na zápas.

reklama