Špatný start do sezony. Čech dostal od Liverpoolu čtyři góly, Zlatan slaví první trefu za United

Aktualizováno 14. 8. 2016 19:00
Takový start si nepřáli. Fotbalisté Arsenalu v 1. kole anglické ligy prohráli doma s Liverpoolem 3:4. Naopak trenér José Mourinho slavil s Manchesterem United první výhru a Zlatan Ibrahimovic zase první gól v jeho dresu. Do anglické ligy tak vstoupili vítězstvím 3:1 nad nováčkem z Bournemouthu. Navázali tak na triumf v anglickém Superpoháru.
Radost Zlatana Ibrahimovice
Radost Zlatana Ibrahimovice | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech začal sezonu čtyřmi inkasovanými góly. Fotbalisté Arsenalu v 1. kole anglické ligy prohráli doma s Liverpoolem 3:4. Naopak Manchester United vstoupil pod vedením nového trenéra Josého Mourinha do soutěže výhrou 3:1 nad Bournemouthem. Navázal tak na triumf v anglickém Superpoháru.

Arsenal se ujal vedení, Theo Walcott gólem napravil zaváhání, když minutu předtím neproměnil penaltu. Jenže v nastavení první půle poprvé překonal Čecha z přímého kopu Coutinho, který se z 28 metrů trefil přesně do šibenice.

Po změně stran pak Liverpool třemi góly během 14 minut rozhodl. Nejprve Čecha zblízka překonal Adam Lallana, následně se v malém vápně prosadil znovu Coutinho a parádní akci předvedl Sadio Mané, jenž obešel dva protihráče a zamířil k tyči.

Arsenal, který doma inkasoval čtyřikrát poprvé od roku 2009, sice ještě stihl dvěma góly snížit, ale prohru už neodvrátil.

Manchesteru v duelu s Bournemouthem výrazně pomohla chyba domácího obránce Simona Francise, který nedůraznou přihrávkou na brankáře nahrál protihráči Juanu Matovi. Španělský záložník sice napoprvé neuspěl, ale míč k němu odrazil znovu od dobíhajícího Francise a Mata pak už trefil prázdnou branku.

Vedení pak United potvrdili po hodině hry, kdy Anthony Martial sice netrefil volej ideálně, ale míč se snesl na hlavu Wayna Rooneyho a ten zamířil do protipohybu gólmana.

Prosadil se i hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, jehož křížná střela prošla pod několika hráči. Povedlo se mu tak skórovat při debutu v italské, francouzské, španělské a nyní i anglické lize. Ve všech čtyřech ligách navíc skórovali pouze Thierry Henry, Laurent Blanc, John Carew a Ibrahima Bakayoko. Bournemouth už jen stačil snížit zásluhou Adama Smithe.

"Zlatan je fenomenální. Je to více než hráč. Příští dvě sezony bude pro Manchester velmi důležitou postavou," řekl po utkání trenér Mourinho, který ještě nemohl nasadit další hvězdnou posilu Paula Pogbu, jemuž start znemožnil trest z italské ligy. "Je pro mě nepochopitelné, že ještě nezískal Zlatý míč. On sem ale nepřišel pro Zlatý míč, ale pro anglický titul," dodal.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Bournemouth - Manchester United 1:3 (69. Smith - 40. Mata, 59. Rooney, 64. Ibrahimovic), Arsenal - Liverpool 3:4 (31. Walcott, 64. Oxlade-Chamberlain, 75. Chambers - 45.+1 a 56. Coutinho, 49. Lallana, 63. Mané).